5 pomysłów na wystrój mieszkania w stylu skandynawskim z marką Lene Bjerre

Wystrój wnętrza w stylu skandynawskimStyl skandynawski od lat zachwyca projektantów wnętrz. Minimalizm, surowe drewno, stonowane kolory - połączone tworzą subtelne, piękne pomieszczenia. Jednocześnie styl ten bardzo łatwo jest wprowadzić do swojego domu. Sprawdź jak tego dokonać!

Po pierwsze: mniej znaczy więcej

W stylu skandynawskim przepych jest zupełnie zbędny. Zrezygnuj z ciężkich zasłon, ciemnych ścian i ornamentowych mebli. Na ścianach najlepiej sprawdzi się prosta biel lub jasne odcienie piasku czy błękitu. Do tego drewniana podłoga oraz proste w formie meble z surowego drewna - otrzymasz perfekcyjną bazę do stworzenia wnętrza skandynawskiego.

Wystrój wnętrza w stylu skandynawskim

Po drugie: wybieraj naturalne materiały

Tutaj nie ma miejsca na plastik! Podstawą wnętrza powinny być drewniane meble i dodatki, uzupełnione szklanymi, metalowymi i kamiennymi detalami. Pośród produktów duńskiej marki Lene Bjerre znajdziemy wiele dodatków, wykonanych z naturalnych tworzyw, które idealnie ozdobią minimalistyczne wnętrze.

Po trzecie: minimalizm na stole

Styl skandynawski jest nie tylko prosty i przejrzysty, ale również niezwykle praktyczny. Przygotowując nakrycie stołu, wybierz lniany obrus albo prosty, bawełniany bieżnik. Kamionkowe lub drewniane naczynia zestaw z prostymi, metalowymi sztućcami. Stylizację uzupełnij delikatnie ozdobionymi serwetkami w jasnych kolorach.

Wystrój wnętrza w stylu skandynawskim

Po czwarte: ozdobione jedynie światłem

Wybierz lampiony, świeczki i świeczniki od Lene Bjerre jako designerskie i stylowe dodatki do domu w stylu skandynawskim. W metalowych i szklanych świecznikach umieść proste w formie świece w jasnych barwach. Ciepłe światło nada wnętrzu przytulny charakter, a delikatnie zdobne lampiony i świeczniki będą pięknie wyeksponowane na minimalistycznym tle.

Po piąte: ważne są detale

Kiedy decydujemy się na minimalistyczne wnętrze, niezwykle ważny jest dobór dodatków. Aby ograniczyć ilość rzeczy, wybieraj wyraziste dodatki o prostej formie. Metalowe elementy mogą być czarne, stalowe, a nawet złote. Wybierając pozostałe dekoracje, zdecyduj się na jeden lub maksymalnie dwa stonowane kolory, aby zachować prostą elegancję wnętrza.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Komentarze