Akcesoria kuchenne, które warto mieć na wyposażeniu

Akcesoria kuchenneW kuchni znajdujemy sporo miejsca na podstawowe elementy wyposażenia, ale i na szereg dodatków, które urozmaicają przyrządzane potrawy. Kolejno możemy przebierać pośród akcesoriów pozwalających ozdabiać wypieki, sałatki czy tworzyć kształtne kanapki. Warto pochylić się chwilę nad rynkowymi propozycjami i znaleźć te, dzięki którym kuchenne eksperymenty staną się wyjątkowo przyjemne.

Silikon na pokładzie

Silikonowe produkty kuchenne wciąż mocno trzymają się swojej pozycji na rynku. Znaleźć możemy silikonowe formy, pokrywki i rozmaite przybory kuchenne. Na pierwszy rzut oka swoją uwagę zwracają kolorowymi wykonaniami, a także niecodziennymi kształtami. Lubiane przez dzieci, bo pozwalają stworzyć świąteczne ciasteczka czy też po swojemu przyozdobić ciasto. Wśród starszych kucharzy-amatorów, doceniane są natomiast walory użytkowe, które warto przybliżyć.

Silikon jest bezpieczny dla produktów spożywczych. Nie wchodzi z nimi w żadne reakcje chemiczne, nie przyjmuje zapachów artykułów spożywczych, ale i sam w sobie jest bezzapachowy. Dużym atutem jest możliwość użytkowania w bardzo niskich, jak i wysokich temperaturach. Oznacza to dla nas, że nadaje się do stosowania w piekarniku czy też do mrożenia, a ponadto można myć takie produkty w zmywarkach. Jest przy tym elastyczny, trwały i znosi doskonale gwałtowne zmiany temperatur.

Spośród silikonowych akcesoriów na pewno warto wybrać różnego rodzaju formy i foremki do pieczenia ciast. Sprawdzają się specjalne formy do kostek lodu, które mogą mieć rozmaite kształty, dzięki czemu każdy napój czy drink, staną się jeszcze ciekawszymi. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju szpatułki, rózgi, łyżki, które zastosujemy na każdej powierzchni, bez ryzyka porysowania, jak i skaleczenia podczas wykonywania czynności kuchennych.

Drewniane akcesoria

Najbardziej tradycyjne wykonania to drewniane przybory kuchenne. Dają nam te same możliwości, co silikonowe wykonania. Nie są jednak elastyczne, więc zajmują więcej miejsca. Poza tym z drewna wykonane są tylko niektóre przybory. Nie znajdziemy tu form czy naczyń do pieczenia, wybór jest zatem nieco ograniczonym.

Na drewniane artykuły warto postawić, jeśli chcemy uzupełnić kuchenną aranżację w stylu rustykalnym bądź tradycyjnym. Poza łyżkami, szpatułkami czy widelcami, można zakupić drewniany chlebak, dzięki któremu nasze pieczywo przez długi czas zachowa świeżość.

Akcesoria ze stali nierdzewnej

Ten wcześniej wspomniany chlebak może być wykonany ze stali nierdzewnej. Pod względem walorów użytkowych to ta sama wartość, można jednak liczyć na wyższą estetykę wykonania i elegancję, która idealnie wpisują się w nowoczesne kuchnie.

Pośród akcesoriów ze stali nierdzewnej, nie obejdziemy się bez tarki. Mamy wybór - nie tylko ta duża, standardowa. Jeśli przyrządzamy rozmaite sałatki czy posypujemy serem pizzę bądź chcemy utrzeć imbir do herbaty, a może czekoladę na wierzch ciasta, zainwestujemy w małą tarkę z rączką. Może to być wykonanie opatrzone dołączonym pojemnikiem, by łatwiej poradzić sobie z ucieraniem małych kawałków produktów spożywczych.

Przydatny będzie nóż do pizzy, wyciskacz do czosnku czy praska do ziemniaków. Do tego sprawdza się w kuchni urządzenie do przesiewania mąki. Takie artykuły czy też akcesoria nie są niezbędne podczas gotowania, ale z pewnością ułatwiają przyrządzanie wielu potraw. Sprawiając więcej przyjemności z czasu spędzonego w kuchni, gdy nie trzeba męczyć się z wieloma produktami spożywczymi i ich manualną obróbką.

Co wybrać w tak dużym gąszczu propozycji?

Akcesoriów kuchennych znajdziemy tak wiele, że nabycie każdego z nich jest niemalże niemożliwe. Przemyślmy zatem, jakie potrawy przyrządzamy najczęściej czy też, które czynności sprawiają nam najwięcej kłopotu. W ten sposób dobierzemy urządzenia, narzędzia i przybory, które nie będą zbędnie leżeć w szufladach i zajmować miejsca. Przydadzą się każdego dnia, a i do tego nierzadko staną się ożywczym elementem kuchennej aranżacji.

Autor: www.dogotowania.pl.

Komentarze