Akcesoria przydatne w każdej kuchni

Akcesoria kuchenneW każdej kuchni niezbędne są różnego rodzaju sprzęty i akcesoria. Bez niektórych z nich możemy się obyć, ale czy warto, jeśli są w stanie usprawnić naszą pracę i zapewnić optymalne warunki - np. do przechowywania żywności? Dzięki prostym i nowoczesnym akcesoriom możemy oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze - ale to nie wszystko. Pozwolą nam one rozwijać kulinarną kreatywność i cieszyć się jej spektakularnymi efektami.

Świeżo, smacznie i higienicznie

Jednym z istotniejszych problemów naszych czasów jest marnowanie żywności. Większość z nas nie potrafi precyzyjnie oszacować, ile jedzenia kupić - szczególnie wtedy, gdy szykujemy się na specjalne kulinarne okazje - np. święta czy uroczystości rodzinne. Efekt jest oczywisty - sporo żywności trafia na śmietnik.

Tymczasem - wystarczyłoby skorzystać z jednego, prostego sposobu, aby nie pozbywać się żywności zbyt szybko, gdy jest jeszcze zdatna do spożycia, straciła już jednak optymalny smak i aromat.

Takim rozwiązaniem, wartym polecenia, jest używanie zapewniających najwyższy stopień higieny akcesoriów - to m.in. pojemniki próżniowe. Czym różnią się od zwykłych pojemników?

Posiadają one specjalną pompkę (wmontowaną albo dostępną w zestawie), za pomocą której można “wypompować” z pojemnika powietrze. Znajdująca się w takim pojemniku żywność o wiele dłużej zachowuje świeżość i pełnię walorów zdrowotnych.

Tego rodzaju pojemniki - głównie plastikowe, ale również coraz popularniejsze - szklane - świetnie sprawdzają się także przy szybkim sporządzaniu marynat. Można w nich także przechowywać kawę albo herbatę, które na dłużej zachowają intensywny aromat.

W sklepie Mykitchen.pl znajdziemy pojedyncze pojemniki próżniowe, jak również komplety naczyń o różnej pojemności, w różnym kształcie i kolorze: https://mykitchen.pl/pojemniki-prozniowe.

Pojemniki te są nie tylko wydajne, ale również utrzymane w modnej, minimalistycznej stylistyce, dzięki czemu świetnie wkomponują się w aranżację nowoczesnej kuchni.

Funkcjonalna estetyka

Przygotowujesz przyjęcie i zależy Ci na tym, aby wszystko smakowało i prezentowało się idealnie, a może prowadzisz lokal gastronomiczny? W każdym przypadku - warto skorzystać z funkcjonalnych, prostych i jednocześnie znacząco usprawniających pracę w kuchni akcesoriów, jakimi są m.in. tarki do warzyw.

To nie tylko znane od pokoleń tradycyjne tarki jednościankowe czy o większej liczbie ścianek, o różnych oczkach i ostrzach. Dziś tarki mogą zaskakiwać różnorodnością.

Wystarczy tylko spojrzeć na katalog tarek i szatkownic do warzyw, proponowanych przez MyKitchen.pl. Zwracają uwagę praktyczne rozwiązania, “zamknięte” w prostą i ergonomiczną formę.

Znajdziemy tu m.in. tarki klasyczne, jak i tarki spiralne, za pomocą których można przygotować spektakularnie prezentujące się dania z warzyw, mini-tarki kieszonkowe, czy też specjalne tarki, np. do sera, do cytrusów, do imbiru, czosnku i do gałki muszkatołowej. Są to tarki o drobniejszych i większych oczkach, tarki obrotowe, tarki-młynki oraz specjalne tarki z elementem ułatwiającym czyszczenie.

Warto również zaopatrzyć się w tarki-mandoliny, osadzone na podstawce, wyposażone w pokrętło, które pozwala ciąć warzywa w plastry o różnej grubości i kształcie (to urządzenia idealnie sprawdzające się w warunkach domowych, jak i w kuchniach restauracyjnych).

Oferta akcesoriów do obróbki warzyw proponowana przez sklep MyKitchen.pl jest bardzo różnorodna - w domu i w lokalu gastronomicznym przydadzą się także: siekacze do warzyw oraz krajalnice.

Urządzenia, dzięki którym możemy łatwiej przygotować dania z warzyw i podać je w atrakcyjnej formie, są istotnym wsparciem w komponowaniu codziennego, zdrowego menu.

fot. materiały prasowe

Komentarze