Aranżacja dużej łazienki z oknem

Aranżacja dużej łazienkiDuża łazienka z oknem kojarzy się z wielkimi apartamentami z hollywoodzkich filmów. Tymczasem to pomieszczenie, które możemy z powodzeniem zaaranżować we własnym domu. Nawet jeśli nasze okno nie wychodzi na Manhattan, może stać się bardzo ważnym elementem - nie tylko ozdobą, lecz także źródłem światła. Warto wiedzieć, jakie meble łazienkowe wybrać by podkreślić ten atut.

Meble łazienkowe to nie tylko szafki pod umywalkę, ale przede wszystkim duże lustro. Pełni ono kilka bardzo istotnych funkcji. Po pierwsze ma zastosowanie praktyczne przy codziennej toalecie. Jest także elementem dekoracyjnym, ale również odbija światło - zarówno sztuczne, jak i to naturalne wpadające przez okno. Warto je powiesić w takim miejscu, by maksymalnie to wykorzystać.

Aranżacja dużej łazienki

Meble łazienkowe w zestawieniu z oknem

Jeśli posiadamy dużą łazienkę, możemy sobie pozwolić na większą swobodę jeśli chodzi o meble łazienkowe. Jasne będą optycznie powiększały przestrzeń, jednak ciemne mogą okazać się bardzo stylowe i oryginalne. Warto jednak pamiętać, by nie stracić największego atutu - okna. Meble łazienkowe nie powinny go zasłaniać, ani ograniczać dopływu światła.

Aranżacja dużej łazienki

Okno - dodatkowa wentylacja

Dopływ naturalnego światła pozwoli na trzymanie w łazience naturalnych roślin. Wybierając meble łazienkowe warto zastanowić się, czy zmieści się na nich niewielka doniczka. Jednak okno w łazience pełni jeszcze jedną ważną funkcję poza źródłem światła. Stanowi wspaniałą wentylację. To tutaj panuje największa wilgotność powietrza. Dodatkowo otwarcie okna pozwoli najszybciej pozbyć się wilgoci, jaka powstaje w czasie kąpieli lub mocnego zapachu środków czyszczących.

Aranżacja dużej łazienki

Aranżacja dużej łazienki

Meble na wymiar - najlepszy wybór

Walory pokoju kąpielowego z oknem łatwo zgubić, wybierając nieodpowiednie meble łazienkowe. Ich wybór jest szczególnie ważny, gdy okno umieszczone jest w nietypowym miejscu lub na ścianie skośnej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą meble łazienkowe na wymiar, np. firmy Stolkar - producenta jakościowych mebli łazienkowych.

Aranżacja dużej łazienki

Ocena: 5.0