Aranżacja fioletowej kuchni

Aranżacja fioletowej kuchniFiolet w kuchni do niedawna był uważny za szczyt ekstrawagancji, jeszcze kilka lat temu dekoratorzy wnętrz polecali głównie meble kuchenne w neutralnych odcieniach brązów i beżu, z płyt laminowanych, foliowanych i fornirowanych imitujących różne gatunki drewna.

Obecnie coraz więcej osób stawia na odważne kolory, lakierowane i akrylowe fronty szafek kuchennych przypominające tafle lodu. Gładkie szafki na wysoki połysk doskonale prezentują się zarówno w klasycznej bieli i czerni, jednak hitem ostatnich czasów są wszystkie odcienie fioletu.

Fioletowa zabudowa meblowa

Kuchnie z zabudową meblową fioletową poczynając od bardzo jasnych barw po szalone amaranty i ciemne śliwki wyglądają ekskluzywnie i elegancko ponadto kolor ten pobudza apetyt, poprawia nastój, ułatwia osiągnięcie harmonii i spokoju, pomieszczenie z kolorem fioletowym jest doskonałym miejscem dla osób prowadzących intensywny tryb życia, gdyż sprzyja relaksowi i szybkiej regeneracji.

Do fioletowych szafek kuchennych doskonale sprawdzi się czarny blat, stół oraz sprzęty kuchenne w tym samym kolorze, ponadto równie dobrze wygląda połączenie fioletu z bielą i wszystkimi odcieniami szarości, dla osób kochających luksusowe, ekstrawaganckie wnętrza polecamy złote, lub srebrne dodatki, w ten sposób uzyskamy wnętrze w stylu glamour, ponadto doskonale będą wyglądały drobne elementy typu uchwyty meblowe i oświetlenie imitujące naturalny kryształ, których blask sprawi, iż fiolet stanie się jeszcze piękniejszy i bardziej ekskluzywny.

Dodatki w fioletowej kuchni

Dodatki w kuchni z fioletowymi meblami, podobnie jak i ściany powinny być stonowane, niekoniecznie białe, pozbawione jakichkolwiek ozdób, jednak należy uważać by nie przesadzić z ilością barw, gdyż fiolet nie lubi konkurencji i tylko jako wiodący kolor wygląda pięknie i oryginalnie. Ściany pasujące do takiej zabudowy to białe, szare, jedną z nich można ozdobić grafiką najlepiej czarno - białą, lub czarną. Nieco więcej możliwości pozostawia zabudowa w kolorze bardzo jasnego fioletu, wówczas można go łączyć z jego ciemniejszymi odcieniami, a także różem i bordo.

Aranżacja okna w fioletowej kuchni

Aranżacja okna w fioletowej kuchni nie wymaga zbyt wielu zabiegów, gdyż najlepiej sprawdzi się szara roleta, lub delikatna pozbawiona wszelkich wzorów firanka, jeśli marzy nam się zasłona, w tym wnętrzu należy postawić na minimalizm, ponieważ tylko takie okno nie będzie wyglądało kiczowato. Na uwagę zasługuje również ściana ponad blatem kuchennym, która w stonowanych kolorystycznie zabudowach jest miejsce, w którym możemy puścić wodze fantazji i zaszaleć kolorystycznie. W przypadku fioletowej kuchni ten obszar powinien być miejscem spokojnym, nie pasują tutaj szalone grafiki z perspektywą w tle, czy kompozycje kwiatowe, najlepiej jest postawić na klasyczną czerń przełamaną szarym delikatny deseniem, lub połyskującymi drobinkami brokatu.

Miłośnicy odważnych wnętrz mogą się pokusić o fioletowy motyw geometryczny, bądź kwiatowy na czarnym, lub ciemnoszarym tle, w zależności od koloru blatu i reszty dodatków. Jak widać aranżacja fioletowej kuchni nie należy do łatwych, jednak efekt jaki można uzyskać rekompensuje cały trud.

Komentarze