Atrakcyjne miejsca w Krakowie - gdzie warto zamieszkać?

Atrakcyjne mieszkaniaKraków przyciąga co roku nie tylko wielu turystów z kraju i zagranicy, ale i osoby, które chcą związać się z tym miastem na stałe. Dostęp do wielu placówek oświaty i miejsc pracy sprawia, że mieszkań i domów poszukują tu studenci i rodziny z dziećmi. Jakie dzielnice miasta będą sprzyjać codziennym aktywnościom i rekreacji?

Swoszowice - ucieczka od wielkomiejskiego zgiełku

W położonej w południowej części Krakowa dzielnicy Swoszowice swoje miejsce mogą znaleźć osoby, które potrzebują ciszy i wytchnienia po intensywnie spędzonym dniu. W Swoszowicach znajduje się jedyne w Polsce uzdrowisko, które funkcjonuje jako część aglomeracji miejskiej. Oprócz bogatej oferty zabiegów SPA i rehabilitacji, na uwagę zasługuje zabytkowy park sprzyjający wypoczynkowi na łonie natury. Jeśli doda się do tego dobre połączenie z innymi częściami miasta i dostęp do placówek medycznych, przedszkoli i szkół, obiektów handlowo-usługowych i terenów zielonych, nie dziwi rosnąca popularność tych stron Krakowa wśród inwestorów. Przykładem jest nowa inwestycja Panorama Kliny - http://www.mieszkania.inter-bud.pl/mieszkania-na-sprzedaz-panorama-kliny, zlokalizowana w Klinach Zacisze, w której skład wchodzą kameralne budynki wielorodzinne i domy szeregowe. Swoje miejsce znajdują tu rodziny z dziećmi i młode osoby, które nie chcą rezygnować z dostępu do rozrywki i kultury kosztem zamieszkania w spokojnej i kameralnej dzielnicy. Dobre połączenie z innymi częściami miasta oszczędza czas i nerwy związane z codziennymi dojazdami do pracy i szkół, a liczne tereny zielone dodatkowo wpływają na zadowolenie mieszkańców.

Atrakcyjne mieszkania

Dębniki - rozwijająca się dzielnica

Dębniki to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Krakowa. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Krakowski Park Technologiczny i kampus najstarszej polskiej uczelni - Uniwersytetu Jagiellońskiego, które zlokalizowane są na Ruczaju. Idący za tym ciągły rozwój komunikacji i infrastruktury miejskiej sprawia, że w Dębnikach powstają coraz to nowe inwestycje mieszkalne. Osoby poszukujące własnej nieruchomości przyciągają tereny sprzyjające rekreacji i aktywności w gronie znajomych lub rodziny.

Zielonki - miejsce dla całych rodzin

Gmina Zielonki może poszczycić się malowniczymi terenami, z których rozpościera się przepiękny widok na Kraków. Bliskość do dużego miasta, połączona ze spokojnym stylem życia na co dzień sprawia, że swoje miejsce na ziemi znajdą tu zarówno całe rodziny, jak i aktywni single. Nieruchomości, które powstają w tych okolicach, są nowoczesne i odpowiadają na potrzeby osób o różnych preferencjach mieszkaniowych.

Dobrze skomunikowane Bronowice

Powstające w Bronowicach inwestycje przyciągają ludzi, którym zależy na dobrym dojeździe do szkół i uczelni oraz sąsiedztwie terenów zielonych. W tej dzielnicy mieszkań poszukują studenci, ze względu na dobry dojazd do takich uczelni jak: Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny. W Bronowicach powstają także liczne biurowce, które stają się miejscem pracy dla absolwentów - przykładem są budynki zlokalizowane przy ulicy Armii Krajowej. Bronowice to jednak nie tylko uczelnie i biura, czego dowodem jest bliskie sąsiedztwo Lasku Wolskiego, Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego i kąpieliska w Kryspinowie.

O wyborze odpowiedniego miejsca do zamieszkania decydują osobiste preferencje, jednak zawsze warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak komunikacja miejska, dostęp do placówek medycznych i oświaty, aby w przyszłości nie tracić nerwów i czasu na uciążliwe dojazdy w inne części miasta.

Ocena: 5.0