Białe fronty kuchenne - kuchnia zawsze na czasie

Biały front kuchennyFronty kuchenne powinny pasować kolorystycznie i stylowo do wystroju pomieszczenia. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań są białe fronty kuchenne. Pozwalają zaaranżować kuchnię, która jest zawsze na czasie. Sprawdzają się na każdym metrażu. Co warto wiedzieć o białych frontach mebli kuchennych?


Zalety białych frontów kuchennych

Białe fronty do szafek kuchennych idealnie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje - w szczególności fronty wykończone na wysoki połysk i pozbawione uchwytów. Duże, białe, błyszczące powierzchnie optyczni powiększają i rozjaśniają pomieszczenia oraz dodają im lekkości. Nie przytłaczają przestrzeni. Z tego względu stanowią niemalże obowiązkowy wybór do małych, wąskich kuchni z ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Biel jest kolorem neutralnym. Doskonale łączy się różnymi kolorami, materiałami i fakturami, co otwiera przed inwestorem szerokie możliwości zaaranżowania przestrzeni w sposób oryginalny, ale i ponadczasowy. Wbrew pozorom jasna kuchnia jest łatwa do utrzymania w czystości. Odciski palców są zdecydowanie mniej widoczne na białym niż na czarnym froncie do szafki kuchennej. Stosowane przez producentów laminaty i lakiery zapobiegają zabrudzeniom i żółknięciu frontów. Do ich wyczyszczenia często wystarcza wilgotna szmatka i delikatny detergent.

Wady kuchennych frontów meblowych w bieli

Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i wysokiej jakości materiałom, produkowane obecnie białe fronty kuchenne praktycznie nie posiadają wad. Płyta MDF, z której zwykle wykonywany jest front do szafki kuchennej, w procesie obróbki zostaje poddana działaniom konserwacyjnym i wykończeniowym. Dodatkowe wzbogacenie o matę akrylową zapewnia idealnie równą, aksamitną powierzchnię o dużej odporności na oddziaływanie tłuszczów, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Takie fronty do szafek kuchennych kupisz np. w Salonach Agata: https://www.agatameble.pl/meble-kuchenne/fronty.

Biały front kuchenny

Z czym łączyć białe fronty mebli kuchennych?

Białe fronty kuchenne w naturalny i elegancki sposób komponują się z drewnem. To chyba najbardziej klasyczne, neutralne i ponadczasowe połączenie. Sprawdzi się w niemal każdej aranżacji - zarówno typowo nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej. W zależności od wizji inwestora, duet biel-drewno może przybrać chłodny wydźwięk lub emanować ciepłem.

Biały front świetnie prezentuje się także na tle lub w otoczeniu czerwonej cegły albo surowego betonu. Taki zestaw wybierają zwłaszcza miłośnicy minimalistycznych i loftowych aranżacji. Kolorem uzupełniającym mogą być np. szarości. Warto postawić wówczas na szary lub grafitowy blat.

Jeśli zdecydowaliśmy się na kuchnię monochromatyczną, czyli całą w bieli, w przełamaniu sterylności pomogą nam pojedyncze akcenty w mocnych kolorach, np. czarne lub złote uchwyty do szafek kuchennych. W roli ocieplającego kontrastu fantastycznie sprawdza się mozaika na jednej ścianie.

Rodzaje białych frontów kuchennych

Do wyboru pozostają różne rodzaje i style wykończenia białych frontów kuchennych: błyszczące i matowe, gładkie i frezowane, z przeszkleniami i bez. Dzięki temu w bieli możemy urządzić nie tylko kuchnię nowoczesną i minimalistyczną, ale również glamour, skandynawską, rustykalną czy klasyczną.

Podsumowanie

Fronty kuchenne to spora inwestycja - zwykle na lata, dlatego warto zdecydować się na uniwersalną i ponadczasową kolorystykę, natomiast sezonowe trendy wdrożyć w postaci elementów, które można łatwo i tanio zmienić. Pamiętajmy, że na funkcjonalność mebli kuchennych, niezależnie od ich koloru, decydujący wpływ mają materiały i technologie wykorzystane w procesie produkcji.

Komentarze