Bilard w ogrodzie - jaki zewnętrzny stół bilardowy do domu?

Stół ogrodowyBilard ma zdecydowanie więcej miłośników niż przeciwników. Ta gra nie tylko wyrabia umiejętność myślenia, zwinność, ale też integruje graczy. Jej charakter sprzyja rozmowom i konsumpcji. Dlatego w naturalny sposób bilard wyszedł z zadymionych klubów na otwarte przestrzenie. Stał się modnym wyposażeniem przydomowych terenów zielonych. Producenci stworzyli jego wielofunkcyjną wersję - stół bilardowy może być jednocześnie stołem biesiadnym lub blatem do tenisa stołowego.

Co to jest bilard w ogrodzie?

Popularność bilarda sprawiła, że wielu fanów tego sportu postanowiło mieć stół bilardowy w swoim najbliższym otoczeniu. Nie zawsze mamy jednak miejsce w domu, by ustawić sporych rozmiarów stół. Potrzeba matką wynalazków, dlatego producenci mebli postanowili stworzyć konstrukcję uniwersalną, która może być używana na różne sposoby i co najważniejsze, może być ustawiona w ogrodowej altanie lub na tarasie.

Powstał stół bilardowy z blatami nakrywającymi, który łatwo można dostosować do konkretnej sytuacji. W podstawowym wariancie to zewnętrzny stół bilardowy, odporny na warunki atmosferyczne. W zależności od dodatkowych blatów może być szybko zamieniony w stół biesiadny lub stół do ping-ponga (jeśli klient wybierze taką opcję).

Przyjęcia na świeżym powietrzu mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru, kiedy goście po smacznym posiłku mogą oddać się relaksowi przy partyjce bilarda. Warto podkreślić, że konstrukcja zewnętrznego stołu bilardowego nie jest wcale gorsza lub mniej wytrzymała przez swoją wielofunkcyjność. Nie ma mowy o kompromisie lub spadku jakości. Materiały użyte do budowy zewnętrznego stołu są poddane trudnym próbom odpornościowym, aby zapewnić wieloletnie użytkowanie bez konieczności napraw.

Jaki zewnętrzny stół bilardowy kupić do domu?

Stoły bilardowe do użytku zewnętrznego są zwykle projektowane na bazie prostych brył. Uniwersalny design sprawia, że łatwo można je wkomponować w każdą aranżację i stylistykę. Dlatego nie warto nadmiernie przejmować się spójnością z otoczeniem. Zewnętrzne stoły bilardowe wpasują się do różnych aranżacji od zacisznego zielonego kącika po nowoczesny i ascetyczny betonowy taras.

Szukając renomowanych, zewnętrznych stołów bilardowych, sprawdź z jakich materiałów zostały wykonane. Termicznie utwardzany jesion i sukno marki Simonis odporne na działanie promieni UV oraz wody, wytrzymają najtrudniejsze warunki zewnętrzne.

Jeśli do produkcji zewnętrznego stołu bilardowego używane są inne materiały niż drewno, kompozyt i sukno, to również są one przygotowane do całorocznych warunków zewnętrznych. Metalowe stopy i postument są zabezpieczone powłoką antykorozyjną, a łuzy na bile mają odprowadzać nadmiar wody, jeśli taka się pojawi.

Ile potrzeba miejsca na zewnętrzny stół bilardowy?

Zawsze warto przed zakupem zastanowić się, ile miejsca jesteśmy w stanie przeznaczyć na zewnętrzny stół bilardowy, pamiętając o wygodzie podczas posiłków lub gry. Powinny być zachowane odpowiednie odległości od ściany, aby można było swobodnie operować kijami do gry lub serwować posiłki.

Stół ogrodowy

Zewnętrzne stoły bilardowe są produkowane w kilku rozmiarach. Przykładowo stół California Outdoor w wersji 7ft, ma około 230 cm długości, co sprawia, że można z łatwością ustawić go na przydomowym tarasie, w altanie lub ogrodzie. Może też stanowić wyposażenie rekreacyjnej przestrzeni przy hotelu, pensjonacie lub ośrodku wypoczynkowym.

Gdzie ustawić zewnętrzny stół bilardowy?

Niezależnie od trwałości materiałów, warto tak zaplanować miejsce na stół bilardowy, aby znalazł się nad nim daszek lub chociażby pergola. Osłoni ona biesiadników i graczy przed promieniami słonecznymi i ewentualnym deszczem. Dla większej pewności można przygotować również foliowe nakrycie stołu na wypadek naprawdę rzęsistych opadów, czasami jest ono dostarczane już przez producenta.

Stół bilardowy

Fani bilarda dobrze wiedzą, jak ważna jest odpowiednia widoczność podczas gry. Dlatego dla stołu bilardowego warto wybrać raczej zacieniony zakątek wokół domu. Gra w pełnym słońcu może być trudna ze względu na światło odbijające się od bil.

Jeśli planujesz zakup mebli ogrodowych, zastanów się nad zewnętrznym stołem bilardowym. Będzie on oryginalnym i uniwersalnym dodatkiem do każdego ogrodu, zarówno przydomowego, jak i przy hotelu, restauracji, czy pensjonacie. Połączysz funkcjonalność, estetykę i rozrywkę dla każdego w jednym, solidnym meblu, który posłuży przez wiele lat podczas spotkań z rodziną i znajomymi.

Autor: www.lissy.pl.

Komentarze