Brama garażowa segmentowa - wady, zalety i cena

Segmentowa brama garażowaWybór bramy garażowej przesądza w dużej mierze o komforcie mieszkania w domu, użytkowania garażu, a także … rachunkach za ogrzewanie. To w końcu nieszczelną bramą garażową może uciekać sporo ciepła. Nic dziwnego, że z roku na rok wzrasta świadomość i konsumenci szukają tylko najlepszych rozwiązań. Do nich z pewnością możemy zaliczyć bramy garażowe segmentowe. Co to takiego i dlaczego warto się zdecydować na to rozwiązanie? Sprawdziliśmy to!

Brama garażowa segmentowa - co to takiego?

Wyjaśnienie tej kwestii jest proste. Jak sama nazwa wskazuje, jest to brama garażowa zbudowana z pewnych segmentów, z których wynikają jej zalety: - Zbudowana ona jest z ciepłych paneli o grubości ok. 45 mm, które wypełnione są pianką poliuretanową. Ta ostatnia znana jest ze swoich właściwości izolacyjnych i doskonale chroni przed ubytkami ciepła. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i połączeniu poszczególnych segmentów - paneli w specjalny sposób, brama segmentowa jest niezwykle stabilna i funkcjonalna. Jej otwieranie nie powoduje zabierania cennej przestrzeni wewnątrz garażu, gdyż chowa się ona pod sufitem. Dodam tylko, że dzięki takiej konstrukcji pozwala ona również jak najlepiej wykorzystać przestrzeń przed garażem - nie zajmuje miejsca na podjeździe, co jest szczególnie ważne w przypadku małych przestrzeni przed wjazdem do garażu - przekonuje ekspert z novoferm.pl.

Brama garażowa segmentowa - cena

Pamiętajmy, że dobra brama garażowa to prawdziwa inwestycja. - Większość z nas zwraca uwagę na cenę, a tak naprawdę istotne jest to, jakie rozwiązania zastosowano w danej bramie. Dobra brama garażowa bardzo szybko się zwróci - w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Idealnie dobrana zapewnia przecież maksymalną ochronę termiczną, ale również akustyczną. Nie warto więc stawiać na tanie i niesprawdzone rozwiązania - dodaje specjalista novoferm.pl

Wybór bramy garażowej to poważna decyzja. Stoi za nią przecież komfort, zniwelowanie mostków termicznych i funkcjonalność. Warto zatem poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępnymi propozycjami.

Ocena: 4.9