Bruk drewniany wędzony - miejsca najczęstszych zastosowań

Bruk z drewna wędzonegoBrukowanie jest jednym ze sposobów wykładania powierzchni tarasów, podjazdów i innych miejsc, które wymagają utwardzenia. Alternatywą dla tradycyjnej, kamiennej kostki brukowej może być bruk drewniany, który jest znacznie przyjemniejszy dla stóp i pozwala na spacerowanie po nim boso. Bruk z drewna umożliwia też tworzenie pięknych kompozycji ozdobnych.

Wykorzystywany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz

Kostka brukowa drewniana różni się nieco od kamiennej, bowiem nie ma formy regularnych sześcianów lecz raczej postać grubych, kilkucentymetrowych płytek. Taka "kostka" powstaje w wyniku cięcia belek w poprzek słojów. Różni się też od klasycznego kamienia możliwością tworzenia innych niż czworokątne kształtów. W ofercie firmy Drymar jest dostępny bruk okrągły, prostokątny i kwadratowy wykonany z różnych gatunków drzew. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, bruk z drewna może być wykorzystywany zarówno na zewnątrz budynków - do wykładania podjazdów, alejek ogrodowych czy tarasów, jak i wewnątrz budynku. Pozwala na to szeroka gama zalet, do których zaliczają się: wysoka trwałość materiału, jego naturalność i zdrowy charakter, odporność na warunki atmosferyczne, a także przyjemna, ciepła i lekko chropowata faktura. Ta ostatnia zapewnia wyjątkowy relaks stopom.

Bruk drewniany - naturalny materiał wyglądający efektownie

Bruk z drewna wędzonego

Bruk drewniany z drewna wędzonego (fot. drymar.pl)

Powodem, dla którego warto zastąpić kostkę kamienną brukiem drewnianym, jest naturalny charakter materiału. Drewno od lat jest cenione za jego zdrowotne walory, a wykorzystanie tego materiału w wykończeniu wnętrz zapewnia korzystniejszą dla zdrowia atmosferę. Drewno jest też ciepłe i ma właściwości termoizolacyjne, dlatego układanie bruku drewnianego w korytarzu czy sypialni gwarantuje izolację od chłodu z niższych kondygnacji. Kostka brukowa drewniana jest bardzo efektowna. Unikalność wzoru zapewnia jej niepowtarzalny układ słojów, a dodatkowym atutem jest jej urozmaicona kolorystyka. Bruk drewniany dębowy na tarasie czy w holu z pewnością zmieni klimat tych miejsc.

Wiele możliwości aranżacji i ułożenia bruku drewnianego

Producent kostki brukowej z drewna - firma Drymar oferuje wiele rodzajów tego materiału. W asortymencie jest dostępny bruk kwadratowy, okrągły i prostokątny w wielu wymiarach. Bogata jest również gama kolorów, od bardzo jasnych po ciemne brązy na pograniczu czerni. Poszczególne kolory mogą być uzyskiwane w procesie obróbki drewna. Takie bogactwo kształtów i kolorów sprawia, że układanie bruku drewnianego stwarza niemal nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji. Taka podłoga jest odporna na zużycie, nie ściera się i znosi duże obciążenia. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie podłogi, wybierz bruk drewniany. Cena materiału wprost od producenta z pewnością okaże się atrakcyjna, a Ty zyskasz piękną, trwałą i ciepłą podłogę w domu czy na tarasie.

Ocena: 5.0

Komentarze