Budowa

Czym różnią się od siebie kosztorysy ofertowe, inwestorskie, powykonawcze i zmienne?

KosztorysKosztorys jest popularnym narzędzie określania wydatków związanych z przyszłymi inwestycjami.

Więcej…

 

Współczynnik przenikania ciepła styropianu - co powinniśmy o nim wiedzieć?

StyropianOd izolacyjności cieplnej zależy bardzo dużo - przede wszystkim to, jakie poniesiemy koszty ogrzewania domu. Musimy więc określić odpowiednią izolacyjność termiczną, którą ustalimy za pomocą współczynnika ciepła (U). Na tej podstawie wybierzemy właściwy rodzaj styropianu.

Więcej…

   

Gdzie wykorzystuje się wiertnice pionowe?

Maszyny budowlaneWykonywanie otworów w podłożu celem umożliwienia montażu instalacji teletechnicznych czy też z pobudek badawczych to dziś codzienność w niejednej branży. Idealnym narzędziem do tego są oczywiście dobrej klasy wiertnice pionowe. Jednakże wymienione zastosowania to zaledwie niewielki procent możliwości tych zmyślnych maszyn. Gdzie zatem jeszcze możemy natknąć się na wiertnice pionowe?

Więcej…

 

Podjazd do garażu niczym gwieździsta noc? Z betonem dekoracyjnym jest to możliwe

PodjazdWiele osób lubi się w jakiś sposób wyróżniać. W dobie luksusowych posiadłości, które już same w sobie przyciągają wzrok, konieczne jest jednak szukanie nowych rozwiązań. Dla tych, którzy lubią nowinki technologiczne i nie boją się eksperymentować, także w kwestii wyglądu swojej posesji, ciekawym rozwiązaniem może być podjazd wykonany z użyciem dekoracyjnego betonu.

Więcej…

   

Które prace przy budowie domu warto wykonać samodzielnie?

Budowa domuBudowa domu to złożone i wieloetapowe przedsięwzięcie. Może być zlecona generalnym wykonawcom lub poprowadzona samodzielnie. Wiele zależy od możliwości finansowych inwestora, a także jego wiedzy budowlanej. Niektóre prace wydają się na tyle nieskomplikowane, że można pokusić się o realizację ich we własnym zakresie. Takie rozwiązanie często wiąże się z oszczędnością finansową, ale zwiększa ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Które prace da się bezpiecznie wykonać samodzielnie?

Więcej…

 

Dachówki ceramiczne - ponadczasowy wybór do każdego rodzaju domu

Dachówki ceramiczneDachówki ceramiczne cieszą się popularnością już od wielu lat. Dają one długotrwałą gwarancję na wszystkie pokrycia dachowe. Materiał ten jest nie tylko piękny, ale także, wyróżnia się trwałością i wytrzymałością. Na rynku istnieje duża różnorodność wielkości, kształtów i odcieni dachówek ceramicznych.

Więcej…