Budowa

Dachówki ceramiczne - ponadczasowy wybór do każdego rodzaju domu

Dachówki ceramiczneDachówki ceramiczne cieszą się popularnością już od wielu lat. Dają one długotrwałą gwarancję na wszystkie pokrycia dachowe. Materiał ten jest nie tylko piękny, ale także, wyróżnia się trwałością i wytrzymałością. Na rynku istnieje duża różnorodność wielkości, kształtów i odcieni dachówek ceramicznych.

Więcej…

 

Zgłoszenie domu? - wszystko co należy wiedzieć o procedurach

Zgłoszenie domuZanim będziemy mogli zamieszkać w swoim wymarzonym domu to czeka nas jeszcze do załatwienia trochę formalności.

Więcej…

   

Stan surowy otwarty a zamknięty

Stan surowy domuStan surowy domu, budynku to pojęcie wszystkim dobrze znane. Okazuje się jednak, że bardzo często na tym tle dochodzi do konfliktów na linii wykonawca inwestor. Warto zatem już na etapie podpisywania umowy rozwiać wszelkie wątpliwości i wyszczególnić na piśmie zakres prac, jakie powinny zostać wykonane w ramach stanu surowego otwartego i zamkniętego.

Więcej…

 

7 powodów, dla których warto budować domy z keramzytu

Bloczek keramzytowyKeramzyt jako materiał budowlany to w praktyce nowość na polskim rynku, co ciekawe szybko zyskuje on jednak grono swoich zagorzałych zwolenników. W czym tkwi jego sekret oraz czy domy z keramzytu to dobre rozwiązanie? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, to poniżej znajdziesz 7 powodów, które pozwolą Ci przekonać się, że zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie!

Więcej…

   

Jak wykorzystać przestrzeń nad garażem w domu z poddaszem?

Projekt nowoczesnego domuDecydując się na budowę domu, większość inwestorów wybiera projekty budynków uwzględniających garaż w bryle. Zamknięte i zadaszone miejsce, najlepiej ochroni samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo może służyć do przechowywania sprzętu ogrodowego czy rowerów. Garaż w bryle jest też tańszym rozwiązaniem niż budowa osobnego garażu wolnostojącego. W domach z poddaszem istotną rolę pełni również powierzchnia nad garażem, dlatego przed wyborem projektu warto zastanowić się nad najlepszą dla nas opcją wykorzystania tej przestrzeni.

Więcej…

 

Ekspertyzy budowlane - co to takiego?

Ekspertyzy budowlaneEkspertyza budowlana jest konieczna, by ocenić stan techniczny budynków. Ekspertyza budowlana może mieć formę stanu technicznego budynku lub ekspertyzy technicznej. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Więcej…