Budowa

Stan surowy otwarty a zamknięty

Stan surowy domuStan surowy domu, budynku to pojęcie wszystkim dobrze znane. Okazuje się jednak, że bardzo często na tym tle dochodzi do konfliktów na linii wykonawca inwestor. Warto zatem już na etapie podpisywania umowy rozwiać wszelkie wątpliwości i wyszczególnić na piśmie zakres prac, jakie powinny zostać wykonane w ramach stanu surowego otwartego i zamkniętego.

Więcej…

 

7 powodów, dla których warto budować domy z keramzytu

Bloczek keramzytowyKeramzyt jako materiał budowlany to w praktyce nowość na polskim rynku, co ciekawe szybko zyskuje on jednak grono swoich zagorzałych zwolenników. W czym tkwi jego sekret oraz czy domy z keramzytu to dobre rozwiązanie? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, to poniżej znajdziesz 7 powodów, które pozwolą Ci przekonać się, że zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie!

Więcej…

   

Jak wykorzystać przestrzeń nad garażem w domu z poddaszem?

Projekt nowoczesnego domuDecydując się na budowę domu, większość inwestorów wybiera projekty budynków uwzględniających garaż w bryle. Zamknięte i zadaszone miejsce, najlepiej ochroni samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo może służyć do przechowywania sprzętu ogrodowego czy rowerów. Garaż w bryle jest też tańszym rozwiązaniem niż budowa osobnego garażu wolnostojącego. W domach z poddaszem istotną rolę pełni również powierzchnia nad garażem, dlatego przed wyborem projektu warto zastanowić się nad najlepszą dla nas opcją wykorzystania tej przestrzeni.

Więcej…

 

Ekspertyzy budowlane - co to takiego?

Ekspertyzy budowlaneEkspertyza budowlana jest konieczna, by ocenić stan techniczny budynków. Ekspertyza budowlana może mieć formę stanu technicznego budynku lub ekspertyzy technicznej. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Więcej…

   

Kruszywa naturalne i sztuczne

Kruszywa naturalneKruszywami nazywamy materiały pochodzenia organicznego lub mineralnego wykorzystywane w przemyśle oraz w budownictwie. Kruszywa można różnorodnie podzielić, zarówno ze względu na sposób ich pozyskiwania oraz uziarnienie. Biorąc pod uwagę pierwsze kryterium, jakim jest metoda pozyskiwania kruszywa, wyróżniamy kruszywa naturalne oraz sztuczne.

Więcej…

 

Dom tani w budowie. Jaki projekt wybrać?

Tani w budowie domCzy dom może być tani w budowie? Oczywiście, że tak. Czym zatem charakteryzuje się projekt takiego domu? Jakie elementy mają znaczący wpływ na koszt budowy? Zapraszamy do lektury.

Więcej…