Cargo w kuchni - meble kuchenne

Cargo w kuchniCargo w kuchni - meble kuchenne. Kuchnia ma za zadanie spełniać dwie, podstawowe role: ma być funkcjonalna i estetyczna. Jak je połączyć i sprawić, by każda kuchnia była elegancka i jednocześnie wygodna dla użytkowników?

Warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na ciekawe wykorzystanie przestrzeni w kuchni oraz dodanie jej uroku. Jednym z takich rozwiązań są innowacyjne systemy cargo.

Są one montowane w szafkach kuchennych, w celu zwiększenia ich funkcjonalności oraz jeszcze lepszego wykorzystania miejsca. Ponadto, systemy cargo pozwalają na jeszcze łatwiejsze przechowywanie różnorodnych produktów oraz pozwalają na szybszy do nich dostęp. Konstrukcja takich systemów opiera się zazwyczaj o ramę, która przytwierdzona jest specjalnymi uchwytami do szafki: jej boków oraz góry. Ponadto, systemy wyposażone są w prowadnice, dzięki którym cała konstrukcja jest ruchoma. Można ją wysuwać poza szafkę, niczym szufladę, co znacznie usprawnia korzystanie z mebli kuchennych. Systemy cargo obejmują nie tylko tego typu konstrukcje, ale również pojemniki oraz koszyki, w jakich możemy umieścić konkretne produkty w szafkach, a nawet w lodówce.

System Cargo

Rodzaje cargo

Systemy cargo najprościej dzielimy na niskie oraz wysokie.

Cargo niskie

Systemy cargo niskie zwane są również podblatowymi. Montowane są one pod blatami kuchennymi w szafkach w zabudowie dolnej. Przeznaczenie systemów cargo jest w tym wypadku zazwyczaj związane z wielkością szafki. Jeśli szafki są przestronne, można stworzyć w nich wraz z systemami cargo doskonałe miejsce do przechowywania garnków czy zastawy stołowej. Z kolei mniejsze i wąskie szafki staną się doskonałym miejscem na butelek i słoików.

Cargo wysokie

Systemy cargo wysokie stosowane są zazwyczaj w kuchniach, gdzie montowane są w wysokich szafkach, które sięgają od powierzchni podłogi aż po górną zabudowę. Takie szafki często pełnią rolę dodatkowych schowków w typie dawnych spiżarni. Zamontowanie w tego rodzaju szafkach systemów cargo pozwala nam na jeszcze bardziej funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni i co za tym idzie: zwiększenie powierzchni użytkowej kuchni, nawet, gdy jest ona niewielkiego metrażu. W szafkach z cargo wysokim możliwe jest przechowywanie wielu produktów, których łączna waga sięga nawet do 150 kilogramów. bardzo wygodne są również systemy cargo do szafek narożnikowych.

Jakie zalety mają systemy cargo?

Pierwszą i najważniejszą jest fakt, że są to rozwiązania bardzo funkcjonalne. Wysuwanie konstrukcji cargo daje nam możliwość szybkiego i wygodnego dostępu do całej zawartości szafki. Nie musimy przeszukiwać całej szafy, żeby wśród garnków znaleźć ten właściwy. Bez problemu znajdziemy także w szafce z przyprawami to, czego aktualnie potrzebujemy. Kolejną zaletą jest wygoda korzystania z takich rozwiązań. innowacyjne prowadnice pozwalają na komfortowe użytkowanie systemów, a zastosowanie domykaczy zapobiega trzaskaniu szafkami. Dzięki temu unikamy zbędnego hałasu oraz nie niszczymy delikatnych brzegów szafek.

Czy systemy cargo mają jakieś wady?

Warto wiedzieć, jakie są ich słabsze strony, aby uniknąć zepsucia szafki i uszkodzenia całego systemu. Należy pamiętać o tym, jaką ładowność ma dany system cargo i dbać o to, aby nie przeładować szafki zbyt dużą ilością produktów. Pamiętajmy także o tym, że aby utrzymać szafę z systemem cargo w idealnym stanie, należy regularnie ją czyścić, również, a może przede wszystkim tuż pod zamontowaną ramą systemu, aby nie gromadził się tam brud, czy resztki jedzenia. Niektórzy za minus systemów cargo uznają również ich dość wysoką cenę, ale należy wspomnieć, że jest ona adekwatna do jakości produktu: użytecznego, nowoczesnego i wygodnego w użytkowaniu.