Cebulki mieczyków - jak je sadzić? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Cebulki mieczykówDruga połowa roku to idealny czas na zaplanowanie aranżacji ogrodu. Jedną z najchętniej wybieranych roślin do przydomowych upraw od lat jest mieczyk. Jego charakterystyczny kwiatostan występuje w wielu odmianach i zachwyca paletą barw. Kluczem do udanej hodowli są wartościowe cebulki mieczyków, o ponadprzeciętnej jakości. Jak je wybrać i w jaki sposób skutecznie zasadzić? W poniższym artykule podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie cebulek tych kwiatów.

Jakie cebulki mieczyków warto kupić?

Mieczyki to kwiaty, których nie powinno zabraknąć w Twoim ogrodzie - pokochali je zarówno początkujący, jak i doświadczeni ogrodnicy. Mimo niewątpliwych walorów wizualnych, nie są trudne w uprawie. Niektóre ich odmiany mogą osiągnąć imponujące rozmiary. Właśnie dlatego musisz zwrócić szczególną uwagę na to, jakie cebulki mieczyków zamierzasz kupić. Choć przyjęło się, że “większe” oznacza “lepsze”, w przypadku cebulek nie jest to reguła. Duże bulwy nie muszą zaowocować bogatym kwiatostanem, więc na ten parametr nie należy zwracać szczególnej uwagi. Ważne jest natomiast to, czy cebulka jest spłaszczona - to jedna z cech charakterystycznych dla tego gatunku. Unikaj uszkodzonych i gnijących bulw oraz takich, na których widoczne są objawy choroby.

Jak sadzić mieczyki?

Mieczyki wymagają odpowiedniego miejsca. Powinno być ciepłe i słoneczne, ale jednocześnie osłonięte przed wiatrem. Co ważne, cebulek nie sadzi się tam, gdzie te kwiaty rosły w ubiegłym roku. Wybrany kawałek ogrodu należy przekopać, nawieźć kompostem i dobrze wyrównać. Następnie musisz wydrążyć dołki pod cebulki, zachowując między nimi odstęp około 15 cm.

Pamiętaj, że mieczyki nie lubią zamarzniętej gleby. Choć przyjęło się, że sadzi się je na przełomie kwietnia i maja, nie są to sztywne ramy czasowe - warto poczekać do momentu, w którym ziemia będzie miała około 10℃ i będzie niezbyt nasiąknięta wodą.

Gdzie kupić sprawdzone cebulki mieczyków?

Rynek oferuje wiele możliwości w zakresie kupna wartościowych cebulek mieczyków. Obecnie można je dostać zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Nie da się ukryć, że e-sklepy cieszą się wciąż rosnącą popularnością i nie ma w tym dziwnego. Zakupy w sieci to wygodna forma - nie obowiązują Cię godziny i dni otwarcia sklepu, więc możesz dowolnie przeglądać asortyment i swobodnie porównywać oferty. Co więcej, sklepy online dysponują zazwyczaj większym asortymentem. W dobrych sklepach, takich jak np. https://sadzimycebulki.pl/mieczyki, spotkasz wiele odmian mieczyków w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu Twój ogród zawsze będzie zachwycał bogatą paletą barw. Duże znaczenie ma też obsługa sklepu - warto kupować w punkcie, w którym personel chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Komentarze