Ceramika sanitarna a wygląd i funkcjonalność łazienki

Ceramika sanitarnaUrządzanie łazienki według własnych zasad i preferencji jest bardzo przyjemnym doświadczeniem, chociaż czasami dążenie do wymarzonego celu nie jest wcale usłane różami. Pierwotne plany urzeczywistniające się w wyobraźni nie zawsze przekładają się na faktyczne rezultaty. Przymierzając się do realizacji projektu wnętrza najlepiej zasięgnąć opinii doświadczonego dekoratora lub zaznajomić się z głównymi zasadami aranżacji.

Łazienka jest pomieszczeniem zasadniczym, bez którego funkcjonalność mieszkania nie miałaby najmniejszego sensu. Z pokoju kąpielowego korzysta się każdego dnia, dlatego powinien być urządzony z myślą o użytkownikach i ich indywidualnych potrzebach. Oprócz mebli, rodzaju posadzki i faktury ścian, najważniejszym elementem wyposażenia łazienki są urządzenia ceramiki sanitarnej. Armatura jest bowiem sprzętem, bez którego łazienka nie miałaby prawa istnieć. Wbrew pozorom wybór wanny, umywalki czy misy sedesowej nie jest wcale tak łatwym zadaniem jakby się mogło wydawać.

Umywalki nablatowe

Umywalki podwieszane

Umywalki nablatowe i podwieszane - źródło: miradalfa.pl

W gospodarstwach domowych, w których przebywa duża liczba osób dochodzi nierzadko do kontrowersji dotyczących kupna ceramiki spełniającej oczekiwania wszystkich użytkowników.

W przypadku, gdy rodzice nie wyobrażają sobie życia bez kabiny prysznicowej, umożliwiającej szybki prysznic przed pracą, a w przeciwieństwie do nich, dzieci nie marzą o niczym innym jak o dużej, wygodnej wannie, trudno jest spełnić zachcianki całej rodziny. W podobnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wykorzystanie twórczych pomysłów i kreatywnych rozwiązań. Propozycją łagodzącą spory okazuje się tradycyjna wanna wyposażona w parawan. Kombinacja z pewnością pozwoli na długie relaksacyjne kąpiele i szybki natrysk. Podobna stylizacja sprawdza się również w przypadku niewielkich łazienek, w których każdy wolny skrawek przestrzeni jest na wagę złota.

Z kolei właściciele dużych wnętrz, szczególnie tych urządzanych w nowoczesnym stylu nie obawiają się nietypowych i oryginalnych rozwiązań, które są obecnie bardzo modnym trendem. Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika i ścian bocznych, wanny o fantazyjnych kształtach, pełniące jednocześnie funkcję hydromasażu lub sauny. W sprzedaży znaleźć można wanny akrylowe, mosiężne i szklane ceramikę wolnostojącą pasującą do każdego stylu i wystroju wnętrza. Tradycyjna armatura powoli odchodzi w niepamięć, ustępując miejsca wannom o fantazyjnych kształtach i intensywnych, soczystych kolorach. Podobnie kabiny prysznicowe, które w niczym nie przypominają dotychczasowych natrysków. Obecnie prym wiodą kabiny z siedziskiem, wyposażone w radio, dysze masujące i nastrojowe oświetlenie.

Muszla sedesowa i bidet

Muszla sedesowa i bidet - źródło: miradalfa.pl

Okazuje się, że nawet muszle sedesowe nie pozostają w tyle. Innowacyjne projekty sedesów po prostu zapierają dech w piersiach. Nowatorskie misy sedesowe i bidety coraz częściej stają się podstawowym elementem wyposażenia łazienki. Różnorodne formy i ciekawa kolorystyka armatury sprawia, że zwykłe łazienki przeobrażają się w luksusowe i awangardowe wnętrza, z których pragnie się korzystać często i chętnie.

Komentarze