Dodatki do pokoju, kuchni, łazienki - fototapety

Fototapeta DemurJeśli komuś wydaje się, że najważniejsze w danym pomieszczeniu z punktu widzenia aranżacji wnętrza są meble - jest on w błędzie. Już jakiś czas temu zauważono, że o klimacie, stylu panującym we wnętrzu świadczą w istocie dodatki.

To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, które nie dysponują pokaźnym budżetem na zakup nowego umeblowania, a pragnęłyby one, by w pomieszczeniu przestała panować bylejakość, aby pojawił się w nim design na poziomie światowym. Nie od dziś wiadomo przecież, iż dekoracje i ozdoby to znakomite połączenie wysokiej jakości wykonania i przystępnej ceny - zwłaszcza w przypadku fototapet.

Ozdabiamy ściany w najlepszym stylu!

To właśnie duża, znajdująca się w centralnym punkcie wnętrza lub też zachwycająca swoją wyrazistą kolorystyką czy tematyką fototapeta bez najmniejszego problemu stanie się głównym elementem dekoracyjnym na danej przestrzeni. W takim przypadku warto zrezygnować z dużej ilości pozostałych dekoracji (świeczek, figurek, poduszek, zdjęć w ramkach czy też doniczek z kwiatami), by pozwolić naszemu głównemu elementowi dekoracyjnemu zabłysnąć, wyglądać fantastycznie i stylowo, zadecydować o klimacie, jaki w danym pomieszczeniu będzie panował.

Wszak w dzisiejszych czasach każdy pragnie, by wnętrza jego domu, biura czy też mieszkania wyglądały niebanalnie, oryginalnie, stylowo. Inspiracje światem orientalnym, kulturą zen, twórczością Banksy’ego, stylem boho, najnowszymi osiągnięciami architektury, a prócz tego urzekające pejzaże, panoramy miast czy też motywy florystyczne lub zwierzęce - nie brakuje fantastycznych pomysłów na urządzenie przestrzeni, to pewne!

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Najpopularniejsze modele

Dzięki zamontowaniu na powierzchni ścian stylowych fototapet można nie do poznania zmienić klimat panujący w pomieszczeniu. Jeśli panowała w nim prostota, nie miało wyraźnego wiodącego stylu, brakowało owej przysłowiowej wisienki na torcie - to właśnie tego typu naścienne ozdoby warto było by wprowadzić.

W tym sezonie prym wiodą między innymi motywy glamour, coraz częściej bowiem w tym właśnie stylu urządzane są w naszym kraju pomieszczenia. Coraz częściej skłaniamy się także ku motywom 3d. Są one niezwykle nowoczesne, gustowne i oryginalne, a ponadto ich zadaniem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Warto zatem zastosować je w niedużym pomieszczeniu, a będzie się nam ono jawiło jako to całkiem sporych rozmiarów. Gdy dodatkowo zastosujemy ozdobę o jasnych barwach, efekt będzie jeszcze wyrazistszy.

Mogłoby się wydawać, że motywy florystyczne są raczej dość banalne, nudne i nieciekawe i nie warto brać ich pod uwagę. Absolutnie nie jest to jednak prawda. Okazuje się, że i ten temat można przedstawić w niezwykle intrygujący sposób, nadając mu tym samym nowego charakteru. Na przykład przepiękne orchidee na barwnym tle, urocze polne słoneczniki, róże w nowym, zaskakującym wydaniu - zwłaszcza w typowo kobiecych pomieszczeniach będzie to rozwiązanie idealne.

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Co z montażem?

Na szczęście nie trzeba wzywać wykwalifikowanej ekipy fachowców, by się z tym uporać. Okazuje się bowiem, iż każdy kupujący samodzielnie może zamontować kupioną przez siebie fototapetę na powierzchni ściany. Najlepiej byłoby, gdyby miał pomoc w postaci drugiej osoby, prócz tego potrzebuje podstawowego zestawu akcesoriów, nieco czasu i chęci do pracy. Bardzo szybko naścienna ozdoba znajdzie się na powierzchni ściany, stając się głównym dekoracyjnym elementem wnętrza.

Wspomnieć warto także o cenie takiego rozwiązania. Nie od dziś wiadomo bowiem, że remont generalny czy zakup nowych mebli wiązałyby się z olbrzymimi kosztami. Tutaj wcale nie trzeba wydawać wielu pieniędzy z domowego budżetu, aby w pomieszczeniu, w którym do tej pory konkretnego stylu brakowało, zaprowadzić klimat, jakiego oczekujemy. Nie dziwi zatem fakt, iż fototapety stają się najpopularniejszymi elementami dekoracyjnymi w naszym kraju! Zapewne ten trend będzie się utrzymywał przez najbliższe lata, wszak coraz bardziej dbamy o ozdobienie przestrzeni, w których żyjemy na co dzień.

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Fototapeta Demur

Autor: www.demur.pl.

Ocena: 4.9