Co warto wiedzieć wybierając panele elewacyjne?

Panele elewacyjnePanele elewacyjne stały się ostatnio nie tylko oryginalnym materiałem do wyłożenia zewnętrznych ścian domu, ale przede wszystkim warstwą ochronną, która wygląda estetycznie i nowocześnie. Na co zwracać uwagę kupując panele elewacyjne na dom? Warto poświęcić choć chwilę na taką analizę, ponieważ dostępnych materiałów z tej kategorii produktów jest naprawdę sporo!

Piękne, ale przede wszystkim łatwe w montażu - panele do samodzielnego mocowania!

Standardowe panele elewacyjne np. w postaci pasów do dowolnego pokrycia farbą należy najpierw odpowiednio przyciąć, przymocować klejem, a następnie przemalować jeszcze lazurą. To sprawia, że cały proces wykończenia elewacji wydłuża się, a do tego jest dość drogi.

Drugim wariantem i warto zaznaczyć, że znacznie bardziej praktycznym, będą panele zewnętrzne w systemie Strama Panels. To, co je wyróżnia to wyjątkowa łatwość montażu, czyli mocowanie za pomocą kołków, bez konieczności klejenia. Z takim montażem i przy odrobinie motywacji oraz wiedzy praktycznej, poradzi sobie każdy!

Materiał wykonania paneli - na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru paneli, warto zwrócić uwagę na to, by pozwalały one zachować odpowiednie parametry ocieplenia elewacji. Mówiąc o parametrach powinniśmy mieć na względzie zabezpieczenie przed wilgocią. Dobrej jakości panele elewacyjne będą również odporne na działanie promieni UV, trwałe, a co za tym idzie, wytrzymają na długie lata.

Jeśli szukasz dobrej jakości paneli to zerknij na: https://stramapanels.com. To produkty wykonane przy zastosowaniu najwyższej jakości PVC i okleiny przypominającej drewno. Taki panel nie będzie wymagał konserwacji, a elewacja na długo zachowa niezmieniony wygląd.

Gdzie warto zastosować panele elewacyjne?

Ten materiał sprawdzi się na budynkach o różnorodnej architekturze, ale przede wszystkim upiększy surowo wyglądające ściany. Ogromny wybór kolorystyki, ale również faktury dopasujemy do każdej stylistyki i jednocześnie wtopimy budynek w otoczenie. Takie spójne połączenie domu i roślinności w ogrodzie sprawi, że budynek będzie iście rodzinny i sielski.

Chcesz jednocześnie zabezpieczyć budynek przed działaniem czynników zewnętrznych oraz pięknie wykończyć elewację? Panele mogą okazać się tutaj bardzo dobrym wariantem łączącym naturalność wykończenia z trwałością. Przyjrzyj się nowoczesnym produktom, dzięki którym masz szansę odmienić swój dom!

Komentarze