Co zamiast akrylu? Brodziki pod prysznic z innowacyjnego kompozytu Stonex

Brodzik kompozytowyBrodzik akrylowy jeszcze do niedawna był jedynym słusznym i dostępnym wyborem. Dziś w sprzedaży obecne są brodziki prysznicowe wykonane z innych, bardziej innowacyjnych materiałów, które oferują zdecydowanie więcej możliwości użytkowych i dekoracyjnych. Mowa tu o nowoczesnych kompozytach, z których produkowane są piękne i niezwykle komfortowe w użytkowaniu brodziki pod prysznic. Co dobrego mają do zaoferowania osobom, które zdecydują się po nie sięgnąć?

Brodzik akrylowy a kompozytowy - czym się różnią?

Akryl jest podstawowym materiałem, z którego produkowane są głównie brodziki pod prysznic i wanny. Jest lekki, przyjemnie ciepły w kontakcie ze skórą oraz niedrogi w zakupie. Prawidłowo pielęgnowany zachowuje swoje właściwości użytkowe i atrakcyjny wygląd przez długi czas. W ostatnich latach brodzik akrylowy zyskał jednak bardzo poważną konkurencję - do produkcji brodzików prysznicowych zaczęto wykorzystywać innowacyjne kompozyty, które pozwoliły na stworzenie ultracienkich konstrukcji o dodatkowych, niezwykle pożądanych właściwościach.

Brodziki kompozytowe to niewątpliwa przyszłość aranżacji łazienkowych przestrzeni. Są wykonane z solidnego i wytrzymałego kompozytu, który posiadać może strukturalne wykończenie. W rezultacie brodzik może przypominać naturalny kamień, drewno lub inny materiał. Pozwala to na nadanie łazienkowej przestrzeni szyku i unikalnego wyglądu. Dodatkowym atutem brodzików kompozytowych są także właściwości antypoślizgowe, które nadaje im ta powłoka. Korzystanie z nich jest więc bezpieczne i bardzo przyjemne w kontakcie z bosymi stopami. Antypoślizgowy charakter brodzików kompozytowych zwalnia użytkowników z konieczności stosowania dodatkowych mat antypoślizgowych i dodatków, które mogłyby zaburzyć harmonijny wystrój łazienki.

Na jakie brodziki kompozytowe warto się zdecydować?

Jak widać brodziki kompozytowe mają sporo zalet, dla których warto rozważyć ich wybór. Decydując się na zakup jednego z nich najbardziej opłaca się skorzystać z oferty sprawdzonego, cenionego w branży producenta, którego produkty charakteryzują się najwyższą jakością. W przypadku brodzików kompozytowych warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą marki Roca, która posiada w swoim portfolio produktów rozwiązania wykonane z innowacyjnego kompozytu Stonex. Brodziki z kolekcji Aquos i Terran to doskonały wybór dla osób poszukujących najlepszych rozwiązań na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Ultrapłaskie brodziki kompozytowe Aquos i Terran są dostępne w aż 7 stonowanych, idealnie pasujących do stylistyki współczesnych łazienek kolorach. Brodziki Aquos posiadają strukturę antypoślizgową oraz odpływ liniowy o dużym przepływie. Kupimy je w kilku podstawowych rozmiarach, ale istnieje także możliwość docięcia w określonym zakresie brodzika na wymiar, co pozwala na jego lepsze dopasowanie do naszej łazienki. Brodziki kompozytowe Terran posiadają teksturowane wykończenie, które zapewnia im bezpieczeństwo użytkowania. Szeroki wybór kolorów oraz charakterystyczna struktura przypominająca naturalny kamień sprawiają, że taki brodzik świetnie odnajdzie się w każdej nowocześnie zaaranżowanej łazience pozwalając na stworzenie unikalnej strefy prysznicowej. Dodatkowo istnieje także możliwość dopasowania osłony do wybranej kolorystyki brodzika, co pozwala uzyskać jeszcze lepszy, bardziej spójny efekt wizualny.

Komentarze