Czym jest balkon francuski i jak można go wykorzystać?

Francuski balkonBalkony bardzo często kojarzą nam się z dużymi przestrzeniami, na których można komfortowo wypocząć. Balkon francuski to jednak innego rodzaju konstrukcja. Czym jest tego typu balkon i jak można go zagospodarować?

Wielu z nas nie wie, czym dokładnie jest balkon francuski - https://fello.pl/balkony-francuskie Rzeczywiście, w Polsce tego typu konstrukcje zdarzają się dość rzadko. Można zobaczyć je jednak zarówno na nowszych, jak również na starszych, w tym też zabytkowych budynkach. Czym zatem są balkony francuskie? Jak można je rozpoznać? Czy taki balkon można w jakiś sposób zagospodarować? Zapraszamy do sprawdzenia!

Co to jest balkon francuski?

Pod terminem takim jak "balkon francuski" znajduje się rodzaj balkonu, który nie posiada posadzki, ale jedynie balustradę. Taki balkon budowany jest bezpośrednio w oknie balkonowym. Spotykamy się także z innego rodzaju określeniami, na przykład balustrada francuska, portfenetr. Wobec tego balkon francuski to tak naprawdę wysokie okno, które od dołu wyposażone jest w balustradę. Oczywiście, okno tego typu można otworzyć i wyglądać z niego tak, jak ze zwykłego balkonu. Wiele osób, które mają jednak takie balkony w swoich domach czy mieszkaniach, nie wie jednak, jak można je zagospodarować.

Jak urządzić balkon francuski?

Co prawda balkon francuski nie daje dużej przestrzeni do dyspozycji, to jednak wcale nie oznacza to, że tego typu konstrukcja nie może wyglądać estetycznie. Najczęściej na balkonach francuskich umieszcza się kwiaty. Niewielka przestrzeń przy podłodze pozwala na umieszczenie na niej kwiatów w skrzynkach i donicach. Można także podwiesić je na balustradzie, tworząc piękną, kolorową kompozycję. Balkon francuski można także ozdobnie oświetlić, na przykład umieścić na nim dekoracyjne światełka świąteczne, aby nadać mu uroczy, magiczny wygląd. Także na balustradzie umieścić można inne dekoracje, na przykład wiatraczki. Wiele pomysłów na to, jak zagospodarować balkon francuski, można znaleźć już teraz w internecie. Warto sprawdzić różne inspiracje i wybrać coś na swój balkon francuski w domu lub mieszkaniu!

Komentarze