Czym różni się materac bonellowy od piankowego?

MateracNa rynku mamy dostępnych coraz więcej materacy do wyboru - od materacy bonellowych, przez materace piankowe aż po materace lateksowe. W tym artykule przyjrzymy się różnicom, które dzielą materac piankowy od materaca bonellowego.

Materac bonellowy to gwarancja spokojnego snu

Materace bonellowe mają w sobie sprężyny bonellowe, któych zadaniem jest podtrzymywanie naszego ciała, gdy leżymy na materacu - stąd też pochodzi nazwa materaca. Dla materacy bonellowych, charakterystyczne jest to, że raz ze wzrostem nacisku (ciężaru), zwiększa się siła wypierania sprężyn. Gdy schodzimy z materaca, sprężyny bonellowe wracają do pierwotnego stanu. Im większa masa ciała i większy nacisk na materac, tym mocniejsze sprężynowanie. Ze względu na wysoką elastyczność i wytrzymałość sprężyn bonellowych, możemy mieć pewność, że materac bonellowy posłuży nam przez długie lata.

Sprężyny bonellowe kształtem przypominają klepsydrę, jej druciki zwężają się w środku. Na całej powierzchni materaca łączone są za pomocą długiego druta. Warto też podkreślić, że materace bonellowe są przewiewne - systematyczne wietrzenie i odkurzanie, pozwoli utrzymać je w dobrym stanie.

Materac bonellowy na każdą kieszeń

Dużą zaletą materacy bonellowych jest niska cena. Są to jedne z najtańszych materacy dostępnych na rynku. Niech cena Was nie zmyli - materace bonellowe są świetnym wyborem.

Materac bonellowy tylko dla hoteli?

Ze względu na przystępną cenę i stosunkowo dobrą jakość, materace bonellowe robią furorę w branży turystycznej i hotelarskiej. Wymiana materaca bonellowego na inny stanowi dużo mniejszy koszt, aniżeli w przypadku materacy kieszeniowych czy piankowych. Dzięki niskiej cenie, można wymienić materac za małe pieniądze i cieszyć się higieną w swoim lokalu.

Materace bonellowe wybierane są często do łóżek pojedynczych. Sprężyny bonellowe łatwo przewodzą drgania. Z uwagi na to druga osoba, mogłaby odczuwać dyskomfort podczas ruchów partnera i ciągle budzić się w nocy.

Niemniej, osoby, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania, również często wybierają materace bonellowe. Materac bonellowy jest oczywistym wyborem dla rodziców dorastających dzieci, którym zależy na tanim ale bezpiecznym materacu.

Materac piankowy i jego zalety

Materace piankowe są totalnym przeciwieństwem do materacy bonellowych. Ich wnętrze wypełnia pianka. Na rynku znajdziemy kilka rozwiązań wypełnień materacy piankowych: niektóre materace są wypełnione w całości jednym rodzajem pianki, inne zaś, będa miały w sobie kilka warstw pianki.

Materace piankowe idealnie dopasowują swój kształt do sylwetki użytkownika, dlatego są komfortowe i rzadko kto narzeka na ich wygodę. Ich cechą charakterystyczną jest duża przepuszczalność powietrza, dzięki czemu, możemy w łatwy sposób zadbać o higienę snu.

Wgniecenia? Materace piankowe nie są podatne na wgniecenia. Dzięki elastycznej piance, kształt materaca pozostaje niezmienny. Nie musimy się martwić, że materac piankowy straci na objętości. Materace piankowe z wkładem wysokoelastycznym wyróżniają się doskonałą sprężystością powierzchni spania oraz elastycznością punktową.

Materace piankowe mogą być wypełnione wkładem piankowym wysokoelastycznym, pianką lateksową, lub pianką termoelastyczną.

Ten typ materacy ma jedyne w swoim rodzaju właściwości ortopedyczne, które zapewniają komfort i prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Warto dodać, że materace wypełnione pianką termoelastyczną gwarantują rozluźnienie ciała, komfort i regenerację podczas snu.

Materace piankowe - dla kogo?

Materace piankowe są polecane osobom, które cierpią na schorzenia kręgosłupa oraz bóle stawów. Mają właściwości antyalergiczne, dlatego świetnie sprawdzą się również u osób z alergią. Przy wyborze materaca piankowego warto zwrócić uwagę na jego wagę, która jest dużo mniejsza niż w przypadku materaca sprężynowego.

Materace piankowe są również dedykowane dzieciom do 6. roku życia. Dzięki wkładowi z pianki, materac dostosowuje swój kształt do ciała dziecka, czego nie jest w stanie zrobić materac sprężynowy, który działa pod wpływem nacisku konkretnej masy ciała.

Koszt materacy piankowych

Kolejną, zasadniczą różnicę pomiędzy materacem bonellowym a materacem piankowym stanowi ich cena. Decydując się na zakup materaca piankowego należy mieć na uwadzę fakt, iż materace piankowe to jedno z najdroższych rozwiązań. Mimo to, warto skusić się na materac piankowy, który gwarantuje komfort spania, wygodę użytkowania, higienę i posiada zbawienny, leczniczy wpływ na cały organizm, a przede wszystkim - kręgosłup.

Materace w najlepszych cenach znajdziesz na stronie https://materace-dla-ciebie.pl.

Komentarze