Dachówki ceramiczne - ponadczasowy wybór do każdego rodzaju domu

Dachówki ceramiczneDachówki ceramiczne cieszą się popularnością już od wielu lat. Dają one długotrwałą gwarancję na wszystkie pokrycia dachowe. Materiał ten jest nie tylko piękny, ale także, wyróżnia się trwałością i wytrzymałością. Na rynku istnieje duża różnorodność wielkości, kształtów i odcieni dachówek ceramicznych.

To właśnie dlatego można je z łatwością wybrać tak, by doskonale pasowały do wybranego budownictwa. Można je zastosować do budynków nowoczesnych, ale także, doskonale sprawdzają się na pokrycia domów z dawnych lat. Ich jakość i wygląd nie zmieniają się nawet po długich latach użytkowania.

Dachówki ceramiczne - podstawowe informacje

Dachówki ceramiczne doskonale nadają się do pokrycia prostych dachów dwuspadowych, a także do dachów, które mają bardziej skomplikowany kształt. Podczas ich układania powstaje niewiele odpadów, ponieważ można je z łatwością do siebie dopasować. Dzięki temu można nimi pokryć nawet trudne wolne oczka, a także dachy stożkowe. Jeżeli po długim czasie dojdzie do uszkodzenia dachówki ceramicznej, można ją wymienić samodzielnie, ponieważ proces prac wykończeniowych jest prosty i bardzo szybki. Dachówki ceramiczne są, co prawda ciężkim pokryciem, ale doskonale wyciszają dom. Jest to pokrycie szczelne i doskonale wentylowane, jednak to nie jedyne zalety tego rodzaju pokrycia.

Dachówki ceramiczne dopasowane do każdego stylu domu

Dachówki ceramiczne z łatwością można dobrać do każdego stylu budowlanego, a to dzięki temu, że mają one wiele wzorów. Szczególnym uznaniem cieszą się u zwolenników budownictwa tradycyjnego, jednak stają się także coraz bardziej doceniane przez architektów i inwestorów w przypadku nowoczesnych domów. Ten rodzaj materiału doskonale nadaje się do domów otynkowanych, z ceglaną elewacją, a także z muru piaskowego. W każdym przypadku nadają one budynkowi niezwykłego charakteru, a także dbają o jego bezpieczeństwo. Większość dachówek tego typu utrzymuje się doskonale na powierzchni dachu dzięki swojemu ciężarowi. Dają więc gwarancję trwałości i długowieczności.

Ogromny wybór dachówek ceramicznych

Naturalnym kolorem dachówek ceramicznych jest czerwień, która może się nam kojarzyć z gliną. Taki właśnie odcień mają dachówki, które wychodzą prosto z produkcji. Jednak na rynku dostępne są różnorodne kolory dachówek ceramicznych, a to dzięki temu, że na ich powierzchni znajdują się powłoki glazurowe. Z wierzchu mają one wybrany kolor, jednak po przecięciu widoczna jest ich czerwona, naturalna barwa.

Więcej przydatnych informacji na temat dachówek ceramicznych znajdziesz w kompendium wiedzy na stronie wiedza.braas.pl.

Komentarze