Dekoracje i meble do salonu w stylu modern country - poznaj najmodniejsze trendy w 2021 roku

Modern countryPrzełom grudnia i stycznia jak co roku odsłania nowe trendy i przewidywania modowe na nadchodzące miesiące. Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 upłynie pod wpływem trzech dominujących stylach w aranżacji wnętrz: harmonijnym i stonowanym japandi, wyrazistym maksymalizmie oraz przytulnym i nawiązującym do ekologii modern country. Przyjrzyjmy się ostatniemu z nich, dopasowując najmodniejsze dodatki i meble do salonu w nadchodzącym roku.

Wyposażenie wnętrz w stylu modern country

Biorąc pod lupę tendencje, panujące w branży aranżacji wnętrz łatwo zauważyć, że od dłuższego czasu idą one w kierunku ekologii i powrotu do życia w zgodzie z naturą. Idealnym potwierdzeniem jest styl modern country, który jak sama nazwa wskazuje, jest realizacją wizji współczesnego życia na wsi. W dużym stopniu czerpie ze stylu rustykalnego, co objawia się pod postacią mebli do salonu, kuchni i sypialni z naturalnego drewna. Modern country słynie z drewna, ekologicznych materiałów, czy też stosowania kamienia i cegły do aranżacji. Wyposażenie wnętrz modern country sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne, kameralne, o domowym, lekko nostalgicznym klimacie, mogącym przywoływać wspomnienie lub marzenie o błogich, dziecięcych latach, spędzanych w rodzinnym domu lub u dziadków na wsi. Oto wyznaczniki tego stylu:

  • Kolory: nawiązujące do natury, lasu, wsi. Świetnie sprawdzą się wyjątkowo modne w tym sezonie beże, ciepłe odcienie brązowego, butelkowa i szmaragdowa zieleń, a także dodatki w barwach rudości i złota
  • Meble: i w tym wypadku króluje wszystko, co zaczerpnięte z natury. Rustykalne meble do salonu z litego drewna, duże klasyczne stoły, szafy regały w stylu vintage. Rewelacyjnie sprawdzą się również dodatki z modnej wikliny.
  • Tekstylia: powrót do natury w tym wypadku oznacza korzystanie z ekologicznych materiałów, takich jak len, bawełna, czy konopie. Śmiało sięgać można także po różnego rodzaju plecionki i inne miłe w dotyku, miękkie tkaniny,

Meble do salonu w stylu modern country

Design oparty na zasadach modern country daje duże pole do popisu i pozwala ciekawie łączyć elementy rustykalne z nowoczesnymi. Królować będą meble do salonu z naturalnego drewna, masywne i dominujące na tle całej aranżacji. W podobnym stylu utrzymane będą duże kuchenne stoły, ciężkie regały, komody, a także dwu i trzydrzwiowe szafy. Nawiązujący do uroków mieszkania na wsi rustykalny wymiar mebli do salonu świetnie współgra z innymi naturalnymi surowcami w postaci eleganckiego kamienia czy industrialnej cegły. Nowoczesne dodatki w wyposażeniu wnętrza, minimalistyczne dekoracje i jasne kolory nadadzą mu współczesnego charakteru. Jeśli chodzi o kanapy do salonu, prym wieść będą zdecydowanie duże, rozłożyste narożniki i kanapy o prostym designie. Cała sztuka aranżacji przestrzeni modern classic polega na wyśrodkowaniu nieco chłodnej i eleganckiej estetyki nowoczesnego minimalizmu z ciepłem i wygodą rodem, kojarzonym ze stylem rustykalnym.

Jakie dekoracje i meble do salonu wybrać?

Omawiany styl różni się od klasycznego stylu rustykalnego magicznym słowem umiar, który znajduje odzwierciedlenie w stonowanych kolorach, prostych formach i ograniczonej ilości dekoracji. Rewelacyjnie sprawdzi się drewniana podłoga, która już na wstępie nada pomieszczeniu przyjemny domowy klimat z wiejską nutą. Równie dobrze sprawdzą się elementy z odkrytej cegły, kamienia i betonu, użyte jednak w ograniczonej ilości, aby nie popaść w zbyt loftową estetykę. Drewniane meble do salonu, wyposażenie wnętrz czerpiące garściami z natury w postaci wiklinowych koszy i dzbanków, dodatków z bambusa, plecionych dywanów, czy też przeżywającej renesans ceramiki dodatkowo podkreśli charakter wnętrza modern country. W przestrzeniach tego typu dobrze jest wybrać kilka elementów dominujących, a także spójnych kompozycyjnie dodatków, które całkowicie wystarczą, aby wybić się na pierwszy plan przy nowoczesnym, mocno minimalistycznym tle. Warto spróbować tej niezwykle obiecującej mieszanki stylów i przekonać się we własnych czterech kątach jak rewelacyjnie potrafi łączyć elegancję z przytulną atmosferą. Więcej na stronie https://www.outletmeblowy.pl/.

Komentarze