Dekory - w jakich pomieszczeniach znajdą swoje zastosowanie?

DekoryDekory to płytki dekoracyjne, które znalazły zastosowanie w wielu stylach wnętrzarskich. Architekci coraz częściej odchodzą od prostych i nieco nudnych form płytek na rzecz nieco bardziej dekoracyjnych odmian. Urządzając nowy dom lub mieszkanie, a także w przypadku chęci zmiany aranżacji pomieszczenia warto sprawdzić, jakie zalety mają dekory i w jakich pomieszczeniach znajdą swoje zastosowanie.

Czym są dekory?

Zanim przejdziemy do tego, w jakich pomieszczeniach dekory będą prezentowały się efektownie, wyjaśnijmy, czym w ogóle są. Można powiedzieć, iż dekory to ceramika w najlepszym wydaniu. To także jeden z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz i wzornictwie. Warto jednak pamiętać, że ich ułożenie powinno zostać wykonane pod okiem profesjonalisty, gdyż nawet niewielka nierówność może zaważyć na efekcie. Do głównych cech dekorów zaliczyć można:

  • Trwałość,
  • ponadczasowość,
  • łatwość pielęgnacji.

W jakich pomieszczeniach dekory znajdą swoje zastosowanie?

Łazienka

Pokój kąpielowy to jedno z miejsc, w których dekory zobaczymy najczęściej. Szeroka oferta pozwala na dobór płytek dopasowanych do potrzeb oraz preferencji konsumentów. Na przykład oryginalne dekory dostępne pod linkiem: https://www.salonyhoff.pl/dekory występują w wielu wariantach kolorystycznych i aranżacyjnych, od dekorów rustykalnych po skandynawskie. Umieszczenie ich pomiędzy prostymi formami płytek pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu. Pomieszczenie takie prezentuje się znacznie okazalej. Jak wiadomo, łazienka to miejsce o dużej wilgotności oraz ryzyku zalania ścian wodą, dlatego dekory doskonale odmienią charakter niejednej kuchni.

Kuchnia

Kuchnia to kolejne miejsce, w którym dojść może do pochlapania ścian oraz zalania ścian cieczami, które po wyschnięciu zostawią na ścianie ślad. Umieszczenie dekorów w kuchni to więc doskonały pomysł. Na rynku dostępne są różne warianty dekorów zarówno w małych, jak i nieco większych wersjach, które pozwalają na uzyskanie efektu fototapety. Ich twardość oraz wysokiej jakości powłoka zapobiega powstawaniu zarysowań, natomiast ponadczasowy wygląd wpisze się zarówno w aktualne, jak i nadchodzące trendy.

Przedpokój i salon

Drewniane podłogi odchodzą w zapomnienie. Na ich miejsce wkraczają gresy oraz dekory, dlatego ich miejscem przeznaczenia mogą być także przedpokoje i salony. Doskonałym pomysłem w tym przypadku może być ułożenie iluminacji w kształcie cegieł w kolorze białym lub brązowym. Można więc wysnuć śmiały wniosek, iż dekory i płytki to nie rozwiązania wyłącznie do pokojów o dużej wilgotności.

Komentarze