Designerskie sprzęty kuchenne - sprawdź czym się charakteryzują

Designerskie sprzęty kuchenneKuchnia jest sercem domu - wiele osób twierdzi, że to właśnie tam najprzyjemniej spędza się czas, często jest ośrodkiem rodzinnego życia, gdzie domownicy zbierają się do wspólnych posiłków, a czasem po prostu rozsiadają się w kuchni na herbatę. Nic więc dziwnego, że każdemu zależy, aby kuchnia była wykończona w jak najefektowniejszy sposób. Zobacz, jakie designerskie sprzęty Ci w tym pomogą!

Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesna stylistyka pociąga bardzo wielu, zainteresowanych nietypowym wykończeniem wnętrz. Minimalizm, proste formy wyposażenia wnętrz, a także zabudowa kuchenna pozwalają zachować w kuchni prostotę oraz ład. Czy w takiej kuchni znajdzie się miejsce dla designerskich urządzeń? Jak najbardziej! Jeśli nie zdecydowałeś się na zabudowę, możesz wybrać bardzo ciekawe lodówki, kuchenki i okapy - już nie jesteś skazany na tradycyjną biel i ewentualnie inox. Teraz kupisz szare, czarne, grafitowe, w połysku i matowe sprzęty AGD, które lepiej uzupełnią nowoczesną stylistykę kuchni. Ale to nie wszystko! Nawet takie szczegóły, jak czajniki czy ekspresy do kawy mogą Cię zachwycić swoją szklaną obudową czy też prostą bryłą nieprzypominającą tradycyjnych rozwiązań - na jakie z nich Ty się zdecydujesz?

Designerskie sprzęty kuchenne

Nowoczesny, czyli również funkcjonalny

Coraz częściej możemy się spotkać ze stwierdzeniem, że nowoczesna kuchnia, to funkcjonalna kuchnia. Widać to również w designerskich sprzętach AGD, które przede wszystkim mają spełniać swoje zadanie użytkowe, a dopiero w drugiej kolejności zdobić wnętrze. Tak będzie w przypadku wszelkiego rodzaju robotów wieloczynnościowych, które mimo zachowania swojej skromnej formy, potrafią bardzo wiele w zależności od przystawek, które wraz z nimi zastosujesz. Zwróć też uwagę na czajniki z funkcją regulacji temperatury - dodatkowe przyciski i panel sterowania dodają im modernistycznego charakteru, ale przecież służą głównie łatwiejszemu przygotowywaniu napojów. To samo się tyczy wielu innych sprzętów AGD - coraz więcej funkcji zamyka się w nowoczesnych obudowach, dzięki czemu styl Twojej kuchni zostanie zachowany w bardzo prosty sposób.

Designerskie sprzęty kuchenne

Zawsze modny styl retro

Jeśli mowa o designerskich rozwiązaniach, nie sposób pominąć tu fanów stylistyki retro. Tym bardziej, że na rynku znajdziesz całą masę sprzętów pozwalających na wprowadzenie odrobiny starego ducha do mieszkania. Przede wszystko zwróć uwagę na wolnostojące kuchnie o całkowicie starodawnym charakterze, ale nowoczesnej funkcjonalności. Wybierz lodówkę o lekko zaokrąglonych narożnikach i podłużnej klamce na drzwiach, a jeszcze bardziej zbliżysz do wymarzonego wystroju. Sięgnij koniecznie po całe serie urządzeń małego AGD, których obudowy bezpośrednio nawiązują do dawnych czasów - tostery, czajniki, opiekacze, gofrownice, sokowirówki, a nawet tak oryginalne sprzęty, jak maszynka do robienia popcornu czy urządzenie do lodów - wszystko to stworzy niepowtarzalny klimat w Twojej kuchni. Pamiętaj jednak, aby decydując się na taki wystrój, zadbać też o właściwe dobranie mebli, kafelków i kolorów ścian i posadzek.

Ocena: 5.0