Dlaczego nowoczesne alarmy powinny znaleźć się w każdym domu?

Nowoczesny alarmW dzisiejszych czasach Polacy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się zaletom, jakie dają nowoczesne alarmy. Poznań, Warszawa, Szczecin – praktycznie w każdym mieście możemy zaobserwować rosnącą liczbę systemów instalowanych w celu zabezpieczenia mienia. Żyjemy w epoce implementacji technologii we wszystkich aspektach naszego życia, zaś to, co jeszcze kilka lat temu uchodziło jedynie za kosztowną ciekawostkę, obecnie staje się standardem.

Co więcej, nasze życie nierzadko obfituje w ciągły stres. Praca, obowiązki, opłaty – powodów jest wiele. Z tego powodu warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszych czterech kątów, aby przynajmniej na tym polu zapewnić sobie choć częściowy spokój ducha. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego rozwiązania pokroju polskich alarmów Satel naprawdę się opłacają.

Ochrona w każdej sytuacji

Na rynku dostępne są różne rodzaje systemów alarmowych ostrzegających nas przed potencjalnymi zagrożeniami kradzieży lub zniszczenia mienia. Przykładem jest tu chociażby alarm Satel Micra przeznaczony do ochrony obiektów o niewielkiej powierzchni. Z urządzeń tych korzystają nie tylko właściciele małych domów jednorodzinnych, ale także kioskarze oraz przedsiębiorcy prowadzący nieduże sklepy internetowe. Zależnie od naszych potrzeb zainstalowany system alarmowy może być wyposażony zarówno w antywłamaniowe czujniki ruchu, jak i specjalistyczne czujki dymu. Dzięki temu alarm powiadomi nas nie tylko o potencjalnych intruzach, ale również o wybuchu pożaru, reagując już we wstępnym jego stadium.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Wielu klientów zastanawia się często, czy alarm bezprzewodowy Satel różni się od swojego przewodowego odpowiednika pod kątem efektywności. Mówiąc krótko – nie. Odpowiednio dobrany system alarmowy typu bezprzewodowego oferuje nam równie wysoki poziom ochrony mienia, co instalacja przewodowa. Nie oznacza to jednak, że nie uświadczymy tu żadnych różnic. Systemy przewodowe oferują nam funkcję hybrydową, dzięki której możemy wzbogacić podstawowe sygnalizatory o osprzęty bezprzewodowe, a wyłączna droga transmisji zapewnia jednocześnie dużą bezawaryjność alarmów. Ponieważ systemy przewodowe pobierają energię bezpośrednio z instalacji elektrycznej, nie musimy również martwić się o regularną wymianę baterii.

Bezprzewodowy alarm do domu jednorodzinnego (https://eltech-poznan.pl/258-alarm) jest z kolei opcją niezwykle przystępną i niewymagającą przeprowadzania gruntownego remontu. Osprzęt możemy umieścić w dowolnym miejscu, zaś sama instalacja jest znacznie tańsza niż w przypadku alarmów przewodowych. Ponadto systemy bezprzewodowe mogą zostać poszerzone o dodatkowe czujniki w praktycznie każdym momencie, a jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy przeprowadzkę, urządzenia można bez problemu wymontować i zabrać do nowego domu.

Nowoczesne ostrzeganie

Wybierając system alarmowy do naszego domu sprawdźmy, czy ten, który nas interesuje, oferuje możliwość obsługi zdalnej za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Funkcje tego typu znajdziemy w praktycznie każdym dostępnym na rynku alarmie Satel. Po sparowaniu z laptopem lub urządzeniem mobilnym alarm natychmiast powiadomi nas o wykrytych zagrożeniach. To z kolei pozwoli na szybkie poinformowanie sąsiadów i/lub służb o danym zdarzeniu nawet w sytuacji, gdy przebywamy obecnie poza miastem. Co więcej, taka kompleksowa ochrona nie jest rozwiązaniem, przeznaczonym wyłącznie dla najbardziej zamożnych. Uznani producenci, jak chociażby wspomniany wcześniej Satel, oferują nam bowiem szeroki wybór alarmów w niezwykle przystępnych cenach. Możliwość stopniowej rozbudowy systemu sprawia, że na start możemy kupić najbardziej potrzebny alarm, a następnie dokupić do niego pozostałe czujniki.

Komentarze