Dom do remontu - jak szybko go sprzedać?

Dom do remontuKażda nieruchomość, niezależnie od tego, jak bardzo jest leciwa, ma w sobie ogromny potencjał. Stare, drewniane domy, w których od wielu lat nikt nie mieszka, przeważnie skazywane są na wyburzenie. Czasem zdarzy się, że ktoś sprzeda dom do przeniesienia za kilka tysięcy. Tymczasem okazuje się, że nawet dom do generalnego remontu można sprzedać szybko i po korzystnej cenie. Co trzeba zrobić, aby się to udało?

Atrakcyjne ogłoszenie sprzedaży domu to podstawa!

Osoby, które interesują się zakupem nieruchomości, bardzo często szukają okazyjnych ofert na portalach z ogłoszeniami. Warto więc pójść tym tropem i przygotować ogłoszenia o sprzedaży domu. Jeżeli oferta sprzedaży nieruchomości będzie zawierała wyłącznie cenę, metraż i inne podstawowe informacje podane w suchej formie, to może okazać się zupełnym niewypałem. Tworząc je, należy ukazać dom w jak najkorzystniejszej perspektywie. To nic, że chwilowo niezbyt nadaje się do zamieszkania! Może za to znajduje się na widokowej działce lub też otoczony jest starym sadem, który co roku rodzi przepyszne owoce? Warto ukazać jak najwięcej korzyści dla potencjalnego nabywcy - wówczas nieruchomość powinna sprzedać się bardzo szybko. Nie można zapomnieć również o formie graficznej ogłoszenia. W tym przypadku przydatne mogą okazać się zdjęcia nieruchomości, koniecznie zrobione przy dobrym oświetleniu. W ciepłych barwach słońca, nawet dom do generalnego remontu będzie wyglądał przytulnie.

Jak ukazać potencjał starej nieruchomości?

Dziurawy dach, odpadająca farba na ścianach czy skrzypiące deski podłogowe - nic z tej listy nie zachęca do zakupu starego domu. Wielu osobom wydaje się, że taki leciwy dom nadaje się tylko do rozbiórki. Jest wręcz przeciwnie - nie brakuje pasjonatów, którzy chętnie skupują takie nieruchomości i doprowadzają je później do dawnej świetności. Trzeba tylko umiejętnie pokazać potencjał domu na sprzedaż. Jak to zrobić niewielkim nakładem sił i środków finansowych?

Oto kilka prostych porad w tym zakresie:

  • przede wszystkim, należy zadbać o porządek w samym domu, jak i w jego najbliższym otoczeniu,
  • nie należy usuwać wszystkich mebli czy sprzętów - wówczas puste pomieszczenia mogą sprawiać negatywne wrażenie,
  • warto zadbać o kilka dodatków, które stworzą ciepły klimat w domu - mogą to być kolorowe zasłony, czy wazon z kwiatami na kuchennym stole.

To zaledwie kilka czynności, których wykonanie sprawi, że nieruchomość do sprzedaży, nawet jeżeli znajduje się w fatalnym stanie technicznym, zyska na wartości.

Gdy nagli czas - jak szybko sprzedać dom?

Sprzedaż nieruchomości, zwłaszcza takiej do remontu, może okazać się zadaniem, które zajmie kilka miesięcy. Można jednak ten czas skrócić. Jak tego dokonać? Warto rozważyć pomoc doświadczonej agencji nieruchomości ABA, która sprawnie przeprowadza tego typu transakcje. Ponadto, gdy nagli czas, to można nieco opuścić cenę - wówczas znajdzie się więcej chętnych. Dobrym pomysłem jest także obranie kilku frontów, na których będzie się promować nieruchomość - mogą to być zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne kanały - prasa drukowana czy ogłoszenia zamieszczane na portalach internetowych.

Komentarze