Domki drewniane całoroczne do 35m2 pod klucz - hit 2022!

Całoroczny domek drewnianyDrewniane domki całoroczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Mianem tym określa się budynki budowane w technologii pozwalającej na użytkowanie ich bez względu na porę roku. Jakie zalety mają drewniane domy całoroczne? Ile kosztują gotowe domki całoroczne?



Drewniane domki całoroczne bez pozwolenia - poznaj ich zalety

W ramach Polskiego Ładu, 3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, które pozwalają na postawienie domu bez pozwolenia na budowę, kierownika budowy oraz dziennika budowy. Jakie wymogi muszą spełniać gotowe domki całoroczne bez pozwolenia? Muszą to być domki drewniane całoroczne bez pozwolenia parterowe, o charakterze indywidualnej rekreacji, których powierzchnia nie przekracza 35 m2. Na każde 500 m2 powinien przypadać nie więcej niż 1 taki budynek. Domki drewniane całoroczne bez pozwolenia do 35 m2 można postawić na działce, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania. Informację na ten temat można uzyskać w urzędzie miasta lub gminy. Jeżeli taki plan jest dostępny, niezbędne jest zweryfikowanie jego ustaleń - przeznaczenia terenu i wymagań dotyczących planowanej zabudowy. W przypadku jego braku, niezbędne może okazać się uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.

Jakie zalety mają drewniane domki całoroczne bez pozwolenia? To budynki proekologiczne, zgodne z naturą, energooszczędne, które dają możliwość uzyskania doskonałych parametrów cieplnych. Ich ogromnym atutem jest także krótki czas budowy, który w znaczącej części przypadków nie przekracza 2 miesięcy. Technologia drewniana pozwala na stawianie domków całorocznych w dowolnym stylu - od tradycyjnych, przez chaty góralskie, aż po budynki utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Dom bez pozwolenia to także proste, szybkie formalności urzędowe, brak konieczności powoływania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy oraz możliwość znacznego ograniczenia kosztów.

Całoroczny domek drewniany

Wykończenie pod klucz - bezobsługowe rozwiązanie!

Domki całoroczne do 35 m2 pod klucz to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Trudno się temu dziwić - ma ono całe mnóstwo zalet. Nieruchomości wykończone pod klucz obejmują szeroki zakres prac remontowych, takich jak położenie podłogi, pomalowanie ścian czy montaż drzwi wewnętrznych i urządzeń sanitarnych. Po ich zakończeniu, domki drewniane całoroczne do 35 m2 pod klucz są gotowe do natychmiastowego zamieszkania. W momencie odbioru kluczy, wszystkie pomieszczenia są zaprojektowane, urządzone i w pełni wykończone. Osoba kupująca dom bez pozwolenia całoroczny pod klucz, współpracuje z architektem i dekoratorem wnętrz, dzięki czemu jest w stanie dostosować każdy, nawet najmniejszy element projektu do indywidualnych wymagań. Takie fachowe doradztwo to niezwykle przydatna usługa, dzięki której można skutecznie uniknąć wielu potencjalnych błędów podczas aranżacji przestrzeni mieszkalnej. To jednak nie wszystkie zalety wykończenia domku całorocznego pod klucz. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest także oszczędność czasu, który należałoby przeznaczyć na znalezienie materiałów, porównanie cen poszczególnych produktów czy nadzór nad zatrudnioną firmą wykończeniową. Warto wspomnieć tutaj także o krótkim czasie realizacji, który w znaczącej części przypadków wynosi około 60 - 90 dni. Wbrew pozorom, wykończenie pod klucz nie musi być droższe od wykonywanych samodzielnie prac. Wynika to z tego, że klient indywidualny jest zobowiązany do uiszczenia podatku VAT w wysokości 23%. W przypadku dewelopera jest to zaledwie 8%. Co więcej, dysponuje on znacznie większymi możliwościami w zakresie negocjacji cen.

Ceny domków drewnianych całorocznych do 35m2

Ile kosztują domki drewniane całoroczne do 35 m2 pod klucz? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Cena takiego domku zależy bowiem od szeregu czynników, takich jak jego metraż, konkretny model, sposób zagospodarowania przestrzeni, wyposażenie, wykorzystany materiał budowlany czy dodatkowe cechy wizualne oraz użytkowe, takie jak taras, poddasze czy przeszklenia.

Autor: www.meveline.com.

Komentarze