Drewniany domek - idealny azyl za miastem

DziałkaKiedy ma się ziemię lub zastanawia nad jej kupnem, kolejnym punktem jest jej zagospodarowanie. Biorąc pod uwagę, że większość z nich ma służyć do wypoczynku, koniecznością jest postawienie domku letniskowego, który będzie spełniał określone zadania i jednocześnie wytrzyma wiele lat, dając schronienie i radość podczas wakacyjnych wypadów za miasto.

Wymarzone miejsce odpoczynku

Działka rekreacyjna za miastem daje mnóstwo możliwości. Oczywiście najpierw należy ją odpowiednio przygotować pod to, co chcemy na niej mieć. Często zdarza się, że najpierw teren wymaga wyrównania. Dopiero wtedy można planować zagospodarowanie przestrzeni – gdzie ma być grządka, gdzie altana, gdzie garaż, a gdzie domek. Najczęściej metraż takiej parceli oscyluje w okolicach 100 metrów kwadratowych. Jest to optymalna wielkość, aby umieścić na niej wszystko, co jest potrzebne i jednocześnie zostawić jeszcze przestrzeń wypoczynkową.

Domki drewniane na działkę są świetnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na długi pobyt, a nie wyłącznie na niedzielnego grilla. W zależności od preferencji można wybrać dom piętrowy lub parterowy z dużym tarasem. Metraż w przedziale 30 do 50 metrów kwadratowych będzie wystarczający, aby komfortowo zaaranżować pokój dzienny, kuchnię, łazienkę oraz sypialnię. Świetna sprawa, jeśli lubimy letnie wypady za miasto.

Ponadto, odpowiedni projekt przestrzeni działki pozwala na postawienie wszystkich innych, mniejszych budynków, które uznamy za niezbędne. Garaż, altana czy pomieszczenie gospodarcze pomogą w codziennym życiu na łonie natury.

Wszędzie jest miejsce na domek!

Większości domki drewniane na działkę kojarzą się parcelą za miastem. Jednak większe aglomeracje również dają możliwość posiadania azylu wśród zieleni. I wcale nie potrzeba do tego ogromnej i drogiej połaci ziemi. Można przecież odkupić od kogoś miejski ogródek działkowy. Jeśli się taki ma, to problem w ogóle znika. Te tereny najczęściej są położone w dobrych lokalizacjach, ale jednocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Dlaczego więc nie zaaranżować tej przestrzeni? Przecież to świetne rozwiązanie na weekendowy relaks w gronie najbliższych lub znajomych.

Niewielki metraż ziemi nie pozwala wprawdzie na postawienie wystawnej willi, ale domki drewniane na działkę o powierzchni do 20 metrów kwadratowych sprawdzą się wyśmienicie. Będą czymś na kształt kawalerki. Znajdzie się w nich miejsce nawet na kuchnię czy niewielką łazienkę. A jeśli ktoś będzie miał ochotę, to nawet na sypialnię. Wszystko zależy tylko od wyobraźni!

Co równie istotne, domy te są bardzo trwałe i odporne na działanie niesprzyjającej pogody. Uszkodzenia są im niestraszne, dlatego będą służyć przez długie lata. Nie można również zapominać, że w przypadku sprzedaży działki, jej wartość rośnie, gdy jest zadbana i odpowiednio zagospodarowana. Inwestujmy w nią, a na pewno nam się odwdzięczy!

Komentarze