Drugie życie drzwi? Jak je odświeżyć, a nie wymieniać?

Drzwi do odświeżeniaDrzwi w bardzo dużym stopniu narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. W ciągu dnia z drzwi do łazienki lub kuchni można skorzystać nawet kilkanaście razy. W czasie użytkowania mogą zostać przypadkiem zarysowane, ubrudzone, a w niektórych przypadkach poważnie uszkodzone.

Zniszczone drzwi - co zrobić?

Po kilku latach użytkowania na drzwiach mogą niestety pojawić się ślady różnego rodzaju uszkodzeń. Jeśli w domu są małe dzieci, ryzyko to wzrasta jeszcze bardziej. Podczas codziennego rozgardiaszu lub zabawy łatwo o kopnięcie drzwi i zarysowanie ich - w efekcie powstaje brzydka szrama lub odpada kawałek lakieru. Uderzenie może także pozostawić nieestetyczne wgłębienie. Jedno takie uszkodzenie może pozostać niezauważone, jeśli jednak z czasem pojawia się ich więcej, drzwi przestają się dobrze prezentować. Trzeba liczyć się także z tym, że niektóre materiały, z których wykonywane są drzwi, z czasem po prostu niszczeją. Właściciel mieszkania lub domu zaczyna się wtedy zastanawiać, co zrobić. Oczywiście można kupić nowe drzwi, ale taki wydatek nie będzie mały. Zamiast tego lepiej sięgnąć po specjalne farby do drzwi lub naklejki, które są dostępne np. na stronie firmy Pixers, i dać im drugie życie.

Naklejki na drzwi - czy mogą dać im drugie życie?

Naklejki na drzwi to doskonałe rozwiązanie, jeśli powierzchnia jest jedynie zadrapana, zszarzała lub pojawiły się nieestetyczne wgłębienie. Dzięki nowoczesnym materiałom, z których wykonuje się naklejki, błyskawicznie można je zamontować na drzwiach, osiągając bardzo atrakcyjny wizualnie efekt. Do wyboru jest niemal nieskończona ilość grafik na drzwi. Naklejki to także doskonałe narzędzie służące do nadania wnętrzu bardzo indywidualnego charakteru. Co ważne, producenci tego typu rozwiązań udostępniają już usługi personalizacji, które umożliwiają zamówienie naklejki dokładnie w takim rozmiarze, w jakim potrzebujesz. Nie musisz się więc martwić, jeśli masz niewymiarowe drzwi. Paczka, która do ciebie przyjdzie, zgodnie z zamówieniem będzie zawierać idealnie dopasowaną naklejkę. Nie będziesz więc musiał niczego docinać ani poprawiać. Wystarczy rozwinąć naklejkę, usunąć folię i przykleić do drzwi.

Farby do drzwi - vintage i nie tylko

Drzwi drewniane, które straciły swój pierwotny kolor, można odnowić za pomocą odpowiednio dobranych farb. Na rynku dostępne jest wiele kolorów farb przeznaczonych właśnie do malowania drewnianych drzwi. Bez trudu można znaleźć także zestaw do samodzielnego postarzenia ich. Jeśli marzy ci się efekt vintage w domu, to idealne rozwiązanie dla ciebie. Na rynku nie brakuje również farb, które pozwalają uzyskać idealnie gładką powierzchnię i w ten sposób odnowić drzwi. Malowanie jest jednak nieco bardziej uciążliwe, wymaga pewnej wprawy i zaangażowania. Trzeba się też liczyć z koniecznością dość długiego wysychania farby, co często stanowi pewien problem, jeśli w domu są dzieci. Niekomfortowy może się okazać także dość silny zapach niektórych farb.

Komentarze