Drzwi wewnątrzklatkowe bez tajemnic - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Drzwi wewnątrzklatkoweDrzwi wewnątrzklatkowe to skrzydło zewnętrzne, które montujemy najczęściej w mieszkaniach usytuowanych w bloku. Z uwagi na funkcję, jaką powinny pełnić te modele, powinny być one przede wszystkim wytrzymałe i wykonane z takich materiałów, które będą odporne uszkodzenia mechaniczne. Nie możemy zapominać także o tym, aby wyposażyć tego typu drzwi w solidny zamek. Na jakie aspekty warto jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu?

Z czego wykonane są drzwi wewnątrzklatkowe?

Drzwi wewnątrzklatkowe zazwyczaj spełniają kilka funkcji użytkowych oraz dekoracyjnych. Idealnie dopasowane modele łączą w sobie je wszystkie, a sam zakup to z pewnością inwestycja na lata.

Każdy producent drzwi ma w swojej ofercie produkty, które różnią się między sobą sporą rozpiętością cenową. W dużej mierze jest to związane przede wszystkim z wykorzystanymi materiałami, a także zastosowanymi podczas produkcji technologiami. Najczęściej do mieszkań w bloku lub kamienicy wybieramy drzwi wykonane z drewna, tworzyw drewnopodobnych lub stali. Dla nieco bardziej wymagających konsumentów, którzy mają duże potrzeby estetyczne, niezwykle atrakcyjne będą drewniane drzwi wewnątrzklatkowe, które znajdziemy pod adresem https://www.golddoor.pl. Co więcej, drewno z pewnością będzie świetnie komponowało się z każdym stylem aranżacyjnym, więc możemy być pewni, że nasz przedpokój i korytarz zachowa spójność wystroju. Wśród zalet tego typu rozwiązań wymieniamy także izolację akustyczną i termiczną. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, i tak jest także w tym przypadku. Wadą drzwi drewnianych jest z pewnością ich wysoka cena oraz ograniczone możliwości w zakresie systemów antywłamaniowych.

W blokach często spotykane są także stalowe drzwi wewnątrzklatkowe. Decydując się na taki model możemy wybierać w różnorodnych kolorach oraz wykończeniach. Część z nich może nawet imitować drewniane słoje. Do zalet tego typu rozwiązań zaliczamy przede wszystkim dużą odporność na uszkodzenia, temperaturę oraz wilgoć. Śmiało można stwierdzić, że na zadowalającym poziomie jest także izolacja termiczna i akustyczna. Drzwi stalowe to także gwarancja większego bezpieczeństwa. Wśród wad użytkownicy wymieniają zimną, a przez to także mało przyjemną w dotyku powierzchnię. Nie da się ukryć, że jest to jeden z większych powodów, dla których wybieramy drzwi drewniane.

Walory estetyczne też są ważne

Kluczowym aspektem, jakim należy kierować się podczas zakupu drzwi wewnątrzklatkowych do mieszkań w bloku, jest ochrona mienia. Oczywiście nie możemy zapominać także o ich wyglądzie. Wchodząc do bloku, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę właśnie na drzwi, które są wręcz wizytówką lokatorów, dlatego ważne jest to, aby przyciągały wzrok gości oraz emanowały ciepłem i elegancją. Wybrany przez nas model może łączyć się ze stylem klatki schodowej, jednak nie jest to konieczne. Pamiętajmy o tym, aby wybór opierał się przede wszystkim na naszych upodobaniach. Sklep z drzwiami oferuje swoim klientom szereg modeli i rodzajów wejść.

Najpopularniejszym kolorem drzwi, który przeważa w większości mieszkań, jest brąz. Oczywiście możemy wybierać pośród jego jaśniejszych odcieni, takich jak złoty dąb, klon i orzech. W zależności od potrzeb na rynku bez problemu znajdziemy także modele w ciemnych tonacjach. Warto dodać, że w nowoczesnym budownictwie spotkamy produkty w kolorze grafitowym, a nawet czarnym.

Mały, ale niezwykle ważny detal - klamka

Klamki to niezwykle ważny element wyposażenia drzwi i nie powinniśmy zapominać o tym podczas zakupu. Dotykamy ich kilkanaście razy dziennie, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości modele i nie należy na nich oszczędzać. Klamki do drzwi wewnątrzklatkowych są trwalsze i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dwa elementy, takie jak szyld, jak i klamka powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych i włamywaczy.

Każda osoba, która urządza lub remontuje swoje mieszkanie, prędzej czy później staje przed poważnym dylematem, jakim jest wybór drzwi wewnątrzklatkowych. Na rynku dostępnych jest aktualnie naprawdę wiele modeli, dlatego jest nam ciężko wybrać model, który będzie perfekcyjnym dopełnieniem naszego lokalu.

Komentarze