Elastomery natryskowe i ich zastosowanie

Elastomery natryskoweElastomery natryskowe i ich zastosowanie.

Dynamiczny rozwój technologii pozwala nam na cieszenie się coraz to nowszymi rozwiązaniami, pozwalającymi na jeszcze sprawniejsze działanie i bardziej spektakularne efekty.

Na miano rozwiązania nowoczesnego i profesjonalnego z pewnością zasługuje metoda natryskowa, wykorzystywana coraz częściej w procesie tworzenia izolacji termicznej, akustycznej oraz powłok ochronnych. Metoda natryskowa z powodzeniem zastępuje sposoby tradycyjne, takie jak izolowanie wełną mineralną czy styropianem lub zabezpieczanie powierzchni żywicą.

Aby jednak metoda natrysku była efektywna, należy wykorzystywać odpowiednie materiały, pozwalające na tworzenie skutecznych powłok izolacyjnych i ochronnych.

Izolacja pianką poliuretanową

Materiałem, wykorzystywanym w tym celu najczęściej jest pianka poliuretanowa. Ten nowoczesny surowiec sprawdza się doskonale w przypadku izolacji termicznej i akustycznej, ale również znakomicie zabezpiecza przed rdzą.

Izolacja elastomerami

W tym celu wykorzystywane są również elastomery natryskowe. Są to nowatorskie substancje dwuskładnikowe, które błyskawicznie mieszają się w momencie zetknięcia się w powierzchnią, którą mają pokrywać. Dzięki temu tworzy się na niej bezstykowa, jednorodna warstwa, która jest niezwykle elastyczna, ale z drugiej bardzo trwała i wytrzymała.

Warstwy izolacyjne i ochronne z elastomerów natryskowych są odporne na działanie czasu, zmiany temperatur czy szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Ich właściwości sprawiają, że elastomery natryskowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Są wykorzystywane w transporcie do zabezpieczania części samochodów i pojazdów specjalnych. Elastomery natryskowe wykorzystywane są również na pokładach statków do zabezpieczania ich przed działaniem rdzy i innych, szkodliwych czynników. Zalety elastomerów pozwalają również na ich zastosowanie z procesie ochrony basenów i innych zbiorników wodnych.

Powłoki z elastomerów są bowiem wytrzymałe na działanie wilgoci, a stanowią doskonałą barierę izolacyjną. Doskonale sprawdzają się również jako materiał do zabezpieczania pokryć dachowych. Elastomery powodują, że warstwa jest wyjątkowo wytrzymała i odporna na pęknięcia, a technika natrysku daje możliwość dotarcia do trudnodostępnych miejsc, co z wykorzystaniem innych technik nie byłoby możliwe.

Komentarze