Fundament grzewczy - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Fundament grzewczyTo, jakie ogrzewanie wybierzemy do naszego domu, jest niezwykle istotne. Mimo że klimat się ociepla, to wiemy, jak potrafi kaprysić, a koniec końców częściej jest chłodniej niż cieplej. Bywa, że na wiosnę i wczesną jesień musimy odkręcać grzejniki bądź włączać ogrzewanie podłogowe, bo jest tak zimno! To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze, tym bardziej, jak położymy je na fundamencie grzewczym!

Fundament grzewczy - a co to takiego?

Być może nigdy nie spotkaliśmy się z tym pojęciem, ale po nazwie domyślamy, że się, że chodzi zarówno o podłoże, jak i zainstalowane w nim instalacje grzewcze. I tak to w skrócie wygląda. To konstrukcja, na którą z jednej strony składa się zbrojona betonowa płyta fundamentowa, z drugiej - system rurek lub kanałów zasilanych przez odpowiednią jednostkę grzewczą.

Ten obieg zamknięty zasilany jest przez pompę lub wentylator, zapewniając cyrkulację. Fundament grzewczy wylewa się na podsypce żwirowej, nie trzeba więc wcześniej wykonywać wielu prac przygotowawczych. Dodatkowo - aby ciepło nie uciekało do gruntu - stosuje się warstwę ocieplenia, jaką układa się na podłożu.

Fundament grzewczy - jak to możliwe, że jest tak szczelny?

System zapewnia równomierne ogrzanie każdego pomieszczenia i to niezależnie od wysokości. Dzieje się tak, ponieważ dzięki doskonałej izolacji fundamentu na całej objętości nie powstają żadne mostki termiczne. To w konsekwencji sprawia, że całe ciepło z fundamentu trafia do pomieszczeń w budynku. Warto również wspomnieć o dodatkowym ociepleniu na krawędzi płyty, co zabezpiecza grunt przed przemarzaniem.

Nie jest to możliwe na tradycyjnym fundamencie, głównie przez jego konstrukcję i ławy fundamentowe zagłębione w gruncie. Uniemożliwiają zaizolowanie go we wszystkich miejscach. W efekcie na łączeniu ściany budynku z fundamentem występuje znaczący mostek termiczny, przez który oczywiście ucieka bardzo duża ilość ciepła.

Fundament grzewczy - na co zwrócić uwagę?

Przed kupnem fundamenty grzewczego, oceńmy, czy mamy do czynienia z porządnym, jakościowym materiałem. Płyta powinna być przede wszystkim trwała, cechować się modułowością, a jej parametry termiczne muszą zapewniać dużą oszczędność ciepła. Może się wydawać, że taki system kosztuje dość sporo - nic bardziej mylnego. Fundament grzewczy Parati kupimy w konkurencyjnej cenie, a zatrudnieni w firmie specjaliści pomogą też dobrać odpowiednie materiały instalacyjne, dzięki czemu zyskamy kompleksowy, zintegrowany system grzewczy. Sprawdź tutaj: https://parati.com.pl/fundament-grzewczy.

Taki, który będzie nam służył przez długi czas, bezawaryjnie, bez przykrych niespodzianek. Specjaliści z firmy Parati mają ogromną wiedzę i ponad 20-letnie doświadczenie, dobiorą więc dla nas optymalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszelkie detale. Parati zapewnia wszystko od podstaw - projektuje, wylicza zapotrzebowanie budynku na moc cieplną, a także produkuje i instaluje płyty w izolacji termicznej. Tak kompleksowe podejście gwarantuje pełne zadowolenie, co odczujemy nie tylko, ciesząc się z ciepłego domu, ale i dużych oszczędności. Za sprawą perfekcyjnej izolacji fundamentu grzewczego mostki termiczne po prostu nie istnieją!

Pamiętajmy, że ogrzewanie to kluczowa kwestia, o której trzeba pomyśleć kompleksowo. Żyjemy w klimacie, jaki nie rozpieszcza, więc zamiast denerwować się, że w domu zimno lub psioczyć na wysokie rachunki za ogrzewanie, lepiej odpowiednio wcześniej pomyśleć o tym, by zapewnić sobie komfort termiczny. Fundament grzewczy to mądra inwestycja, która procentuje na lata!

Komentarze