Gdzie można montować biokominki wolnostojące?

Biokominek wolnostojącyZawsze marzyłeś o domowym kominku, ale myślałeś, że zainstalowanie go w mieszkaniu nie jest możliwe? Nic bardziej mylnego! Biokominki wolnostojące mogą ocieplić atmosferę także w twoich czterech kątach - wszystko za sprawą biopaliwa.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, rozpalanych za pomocą drewna lub brykietu, biokominki używają płynnego lub żelowego paliwa, które podczas spalania nie emituje dymu ani popiołu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz ocieplić ogniem nawet atmosferę mieszkania w bloku.

Biokominek wolnostojący - uniwersalne rozwiązanie do każdego mieszkania

Od czasu, gdy odkryto właściwości biopaliwa, rynek wypełnił się różnymi modelami biokominków, jednak najbardziej uniwersalne wciąż pozostaje urządzenie wolnostojące. Dlaczego?

Główną korzyścią kominków wolnostojących jest ich mobilność, która sprawia, że jednego dnia może on cieszyć oko podczas obiadu w salonie, a drugiego - tworzyć przytulną atmosferę w sypialni. Ponadto wszyscy domownicy i goście mają do niego taki sam dostęp, ponieważ nie ogranicza go ściana pomieszczenia. Co istotne, projektowane są w różnych rozmiarach - od małych, przypominających wyglądem lampion po kilkumetrowe urządzenia. Daje ci to duże pole manewru i pozwala wybrać najodpowiedniejszy model.

W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń biokominek wolnostojący nie potrzebuje podłączenia do szybu odprowadzającego spaliny. Jest to główny powód, dla którego sprzęt ten mogą zakupić osoby, które mieszkają w blokach. Wymagany jest jednak stały napływ świeżego powietrza, dlatego pamiętaj, żeby podczas pracy kominka rozszczelnić okna.

Gdzie montować?

Do ustawienia kominka nada się większość pomieszczeń twojego mieszkania, jednak najczęściej wybieranym miejscem pozostaje salon. To tutaj gromadzi się cała rodzina wraz z najbliższymi przyjaciółmi, a żywy ogień doskonale podkreśli ciepły, rodzinny nastrój każdej uroczystości. Z drugiej strony ciepło kominka korzystnie wpływa na intymną atmosferę sypialni - pamiętają o tym zwłaszcza młode pary podczas urządzania pierwszego wspólnego mieszkania.

Mały kominek świetnie sprawdzi się również w łazience. Ustaw go na parapecie lub brzegu wanny i zrelaksuj się podczas długiej kąpieli. Odbijające się od wody i ścian tańczące światło płomieni pozwoli ci się odprężyć i zapomnieć na chwilę o trudach dnia.

Nie zapominaj jednak, że w biokominkach powstaje prawdziwy ogień, który może wyrządzić szkody i poparzenia. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki podczas pracy kominka.

O tym warto pamiętać

Zanim kupisz biokominek, dobrze się zastanów, jakiego urządzenia potrzebujesz, a w związku z tym - jakie funkcje ma ono spełniać. Jeśli chcesz, by kominek był głównym elementem twoich wnętrz, wybierz sprzęt o dużych rozmiarach, którego nikt nie przeoczy. Jeśli natomiast ma stanowić jedynie estetyczne uzupełnienie wystroju pomieszczenia, zdecyduj się na mały model, możliwy do postawienia na stole lub parapecie.

Zwróć także uwagę na wykonanie biokominka - powinien być trwały i wyprodukowany z materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury. Zazwyczaj kominki wykonane są z metalu oraz szkła, dzięki czemu wpisują się w przestrzeń nowoczesnych wnętrz. Niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo użytkowania, warto zatem zdecydować się na zakup u jednego z renomowanych sprzedawców, np. w Leroy Merlin, i wybrać urządzenie, które posiada system zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do ognia małym dzieciom oraz zwierzętom.

Kupując kominek, zadbaj też o przestrzeń na przechowywanie paliwa. Nie potrzebujesz jej dużo - obecnie paliwo sprzedawane jest w łatwych do przechowywaniach butelkach o pojemności 1 i 5 litrów.

Kominek zasilany biopaliwem to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli ci cieszyć się kojącym widokiem żywego ognia także w mieszkaniu. Sprawi, że stanie się ono bardziej przytulne niż kiedykolwiek wcześniej.

Ocena: 5.0