Idealne krzesło dla dziecka

Krzesła dla dzieciUmeblowanie dziecięcego pokoju zawsze wiąże się z emocjami i może dlatego w efekcie końcowym daje bardzo dużo satysfakcji. Dla swojego dziecka chcemy wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Od koloru ścian, po wybór lampki na biurko - wszystko musi do siebie pasować, cieszyć nasze oczy, a co więcej - musi zostać zaakceptowane przez naszą pociechę. Z tym bywa różnie. Niemniej jednak, tym co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do dziecięcego pokoju, jest dbałość o zdrowie najmłodszego członka rodziny.

Meble dostosowane do wieku dziecka

Pokój zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Przedszkolak potrzebuje więcej miejsca na zabawę, ale już może mieć własny kąt do rysowania oraz nauki cyfr oraz liter. Stopniowo centralne miejsce w pokoju dziecięcym zacznie zajmować biurko, przy którym dziecko będzie odrabiać lekcje, uczyć się i bawić. W tym miejscu warto chwilę dłużej zastanowić się nad odpowiednim krzesłem dla dziecka. Krzesło musi być dopasowane do jego wzrostu. Nogi dziecka w pozycji siedzącej powinny zginać się pod kątem 90°, stopy muszą płasko leżeć na podłodze. W sklepie internetowym: https://kupmeble.pl/oferta/krzesla-dzieciece znajdą Państwo duży wybór zdrowych krzeseł dla dzieci, na przykład fotele ortopedyczne Fun Desk, dostępne w trzech wariantach kolorystycznych - niebieskim, różowym oraz zielonym. Fotele na kółkach, idealnie pasują do dziecięcego biurka, a co najważniejsza mają pełną regulację wysokości siedziska oraz kąta odchylenia oparcia. Kółka można zablokować, co czyni krzesło jeszcze bardziej bezpiecznym. Ergonomiczny kształt oparcia oraz siedziska wymuszają prawidłową postawę dziecka podczas siedzenia.

Krzesła dla dzieci polskich producentów

Bardzo ciekawą propozycją na rynku są krzesła dla dzieci polskiego producenta Entelo. Krzesłe Rete dostępne jest w dwóch rozmiarach, dopasowanych do wzrostu dziecka - mniejsze, które pasuje do blatu na wysokości 59 cm oraz większe, odpowiednie do blatu na poziomie 64 cm. Tym, co wyróżnia krzesła dla dzieci Rete, jest profilowane oparcie oraz bardzo dobrej jakości, kolorowe obicie, z motywem piłek, sówek, piesków lub dinozaurów. Krzesło stoi na czterech miękkich kółkach, które nie rysują podłogi, za to zapewniają pełną mobilność ruchów. Co ciekawe, krzesło można spersonalizować, haftując z tyłu oparcia imię dziecka. Krzesło podbije serce każdej pociechy i od samego momentu zakupu stanie się ulubionym miejscem w dziecięcym pokoju.

Zdrowo i funkcjonalnie

Łóżko i stolik dla mniejszego dziecka, a biurko dla starszaka to nieodłączne elementy wyposażenia dziecięcego pokoju. Wybierając meble należy kierować się przede wszystkim zdrowiem dziecka - zachowaniem prawidłowej postawy ciała podczas zabawy oraz nauki. Kolejnym krokiem jest wybór motywu na obiciu i to jest ten moment, w którym dziecko może być decyzyjne. Dzieci uwielbiają wybierać, a pozwalając im na to, dając im odrobinę swobody w wyborze, uczymy je podejmowania decyzji w przyszłości - od błahych do coraz bardziej skomplikowanych spraw.

Ocena: 5.0