Inspiracje na 2018 - kuchenki do kuchni

KuchenkaCo roku producenci sprzętu AGD oferują coraz nowocześniejsze i bardziej przemyślane rozwiązania w swoich urządzeniach. Nie ulega bowiem wątpliwości, że sprzęt AGD musi być właściwie dobrany do potrzeb użytkownika oraz stanowić estetyczne uzupełnienie wnętrza. Kupując nową kuchenkę wolnostojącą inwestujemy bowiem w urządzenie na lata. Jaka powinna być idealna kuchenka, którą warto kupić w 2018 r.?

Kuchenki wolnostojące - kiedy warto je wybrać?

Sprzęt AGD najczęściej wymieniamy, kiedy stare urządzenie się zepsuje, ewentualnie przeprowadzamy remont i chcemy, aby wszystkie sprzęty były nowe i dobrze dopasowane do nowej kuchni. Szczególnie osoby, które dotychczas korzystały ze starszych kuchenek, wymieniając je na nowe, odczują wyraźną różnicę. Nowoczesne kuchenki to bowiem zaawansowany technologicznie sprzęt, który znacząco różni się od swoich starszych "braci".

Kuchenki wolnostojące doskonale sprawdzą się w domach, w których mamy już meble kuchenne i nie chcemy ich wymieniać. Wystarczy bowiem usunąć stary sprzęt, a w jego miejsce ustawić nowy. Decyzja o zakupie kuchni wolnostojącej pozwala także na wybranie piekarnika zasilanego gazem. W przypadku zakupu piekarnika pod zabudowę, do wyboru mamy bowiem tylko modele elektryczne.

Nowoczesna kuchenka - na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Klasa energetyczna A

Nowoczesne kuchenki wolnostojące oferują szereg udogodnień, które doskonale sprawdzą się w każdym domu. Zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży modeli posiada wysoką klasę energetyczną A, dzięki czemu pozwala na znaczne zaoszczędzenie poboru prądu. Okazuje się więc, że osoby, które nie chcą płacić wysokich rachunków, wcale nie muszą się ograniczać do zakupu kuchenek gazowych. Także modele elektryczne są bowiem oszczędne i mogą być użytkowane bez obaw o wysokość przyszłych opłat. Przy zakupie zawsze warto więc sprawdzić, jaką klasę energetyczną posiada wybrana kuchenka i w miarę możliwości postawić na tę, o jak najmniejszym poborze prądu.

Kuchenka w kolorze inox, białym, a może czarnym?

Wygląd zewnętrzny kuchenki także ma duże znaczenie. Aktualnie najmodniejsze są kuchenki wolnostojące w kolorze inox. Niektóre modele, m. in. kuchenki Amica, pokryte są specjalną powłoką, która ułatwia także utrzymanie urządzenia w czystości, co ma szczególne znaczenie w domach, w których dużo się gotuje. Srebrny kolor nada każdej kuchni nowoczesnego i estetycznego wyglądu oraz doskonale skomponuje się z meblami.

W kuchniach, w których dominującym kolorem sprzętu AGD jest natomiast czarny, możemy z kolei postawić na kuchenki w tym właśnie kolorze. Czarne kuchenki to m. in. model AMICA 57GES3.43HZpTaDNA(Bm), który będzie funkcjonalnym i oryginalnym uzupełnieniem aranżacji każdej nowoczesnej kuchni.

Ci użytkownicy, którzy natomiast wolą bardziej tradycyjne rozwiązania, mogą z kolei postawić na kuchenki w tradycyjnym, białym kolorze, które świetnie będą współgrały z jasnymi meblami oraz znakomicie wpasują się w estetykę kuchni urządzonej np. w stylu prowansalskim.

Termoobieg i chłodne drzwi

Wybierając kuchenkę z piekarnikiem elektrycznym, warto postawić na modele wyposażone w praktyczną funkcję termoobiegu. Pozwala ona na jednoczesne przygotowywanie kilku potraw, co docenią osoby, które dużo czasu spędzają na przygotowywaniu rodzinnych posiłków. Termoobieg zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, pozwala oszczędzić energię elektryczną i jeszcze lepiej przygotowywać potrawy.

Kolejną praktyczną funkcją, którą powinna posiadać kuchenka wolnostojąca, są tzw. "chłodne drzwi" piekarnika. Dzięki niej, mimo panującej we wnętrzu piekarnika bardzo wysokiej temperatury, drzwiczki pozostają zimne, nie ma więc ryzyka oparzenia się. Funkcję tę docenią szczególnie rodzice oraz posiadacze zwierząt domowych.

Wybierając nową kuchenkę wolnostojącą do swojej kuchni, warto zapoznać się z aktualnie dostępnymi w sprzedaży modelami w Internecie. Jeśli szczególnie cenimy sobie nowoczesność i funkcjonalność, kuchenka w www.neonet.pl będzie idealnym wyborem. Dostępne modele możemy bowiem obejrzeć i porównać ze sobą online, a w razie wątpliwości, odwiedzić najbliższy sklep stacjonarny i tam skorzystać z doświadczenia sprzedawcy, który doradzi nam model idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Ocena: 4.9