Jak działa folia grzewcza pod panele?

Folia grzewcza pod paneleFolia grzewcza jest produktem cieszącym się coraz większą popularnością wśród osób, które cenią rozwiązania energooszczędne. Dzięki niemu można szybko, tanio i skutecznie ogrzać niemal dowolną przestrzeń w domu. To jednak zaledwie kilka z wielu zalet, jakie niesie za sobą wykorzystanie folii grzewczej.

Czym jest folia grzewcza?

Folia grzewcza pod panele to innowacyjny i nowoczesny wynalazek, który wykorzystuje się w ogrzewaniu mieszkań i domów. Mowa o cienkim i bardzo elastycznym grzejniku wykonanym z węgla i masy aluminiowej. Nakładane na siebie warstwy emitują tzw. promienie podczerwone, a cały mechanizm jest nie tylko skuteczny, ale również znacznie tańszy niż tradycyjne systemy grzewcze.

W praktyce wygląda to w następujący sposób. Folie grzewcze pod panele (dostępne np. tutaj: https://www.samurio.pl/oferta/elektryczne-folie-grzewcze-caleo) podłącza się do sieci elektrycznej i steruje się nimi za pomocą panelu (najczęściej zainstalowanego w ścianie). Produkty tego rodzaju charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, są ognioodporne i wykazują doskonałą izolacyjność. Folie grzewcze dostępne są na rynku w wielu rozmiarach, a poszczególne modele różnią się od siebie także mocą. W razie potrzeby istnieje nawet możliwość zamówienia folii grzewczej na konkretny wymiar.

Folia grzewcza - jak działa?

Mechanizm działania folii grzewczej jest niezwykle prosty. Wewnątrz znajduje się specjalna grafitowa grzałka, która wytwarza promieniowanie podczerwone tj. ciepło. W rezultacie wszystko, co znajduje się w obrębie promieniowania, zostaje równomiernie ogrzane. Folie grzewcze wykorzystuje się do ogrzewania ścian, sufitów oraz podłóg, które następnie przez długi czas oddają ciepło. Zasada jest więc podobna do działania promieni słonecznych.

Folie grzewcze można stosować jako dodatek do centralnego ogrzewania lub jako całkowicie samodzielny system ogrzewania domowego. Niektóre modele mogą być zasilane akumulatorem, jest ciekawą opcją w sytuacji, gdy występują problemy z siecią elektryczną. Folie grzewcze warto montować w miejscach, które stosunkowo szybko się wychładzają - wówczas należy jednak wybrać folię o odpowiedniej mocy.

Folię grzewczą najczęściej wykorzystuje się w formie ogrzewania podłogowego. Można ją też instalować w ścianach i sufitach, a także umieszczać pod płytkami, kamieniem, panelami czy wykładziną. To wszystko sprawia, że folie grzewcze coraz częściej znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych oraz biurach. Czasami też taka forma ogrzewania spotykana jest w kościołach, przyczepach kempingowych lub domkach letniskowych.

Folia grzewcza pod panele - jak działa?

Folię grzewczą bardzo często układa się pod panelami w domach jednorodzinnych. W ten sposób można łatwo ogrzać każde pomieszczenie, co jest ważne zwłaszcza zimą. Podłoga nagrzeje się wówczas do przyjemnej temperatury, dzięki czemu będzie po niej można chodzić w pełni komfortowo nawet na boso.

Folię grzewczą możemy też zamontować pod płytkami. Mechanizm ten jest w pełni bezpieczny i nie ma tutaj ryzyka, że płytki zaczną pękać. Dlatego warto w ten sposób ogrzewać m.in. łazienkę — folia grzewcza zapewni stabilną temperaturę posadzki.

Komentarze