Jak łączyć ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęciaJeśli kochasz zdjęcia, nie chowaj ich do szuflady, bo szybko o nich zapomnisz. Ramki na zdjęcia to idealny sposób, aby pochwalić się fotografiami swoich bliskich lub wspomnieniami z wakacji. Zdjęcia w naszym życiu mają przecież szczególną rolę: zapamiętują chwilę, przywołują wspomnienia i są świetną dekoracją wnętrz. Możesz je wyeksponować na komodzie lub na ścianie w dowolnym pomieszczeniu. Warto tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym idealnie połączysz ze sobą ramki do zdjęć.

Byliście ostatnio na wakacjach i macie mnóstwo fotografii? A może właśnie urodziło się wam dziecko i chcecie powiesić zdjęcia w sypialni? Świetny pomysł. Takie minigalerie można stworzyć wszędzie: na pustej ścianie w przedpokoju, nad kanapą w salonie, w kuchni a nawet w łazience! I wcale nie muszą być to jednolite ramki na zdjęcia. Wręcz przeciwnie. Ale jak je dobrać? Oto kilka wskazówek.

Ramki na zdjęcia - jaki rozmiar?

Na pewno nie ten sam! Jeśli chcesz stworzyć niebanalną kompozycję na swojej ścianie lub komodzie, zapomnij o jednym rozmiarze. Takie ramki do zdjęć są po prostu nieciekawe. Warto więc wziąć pod uwagę prostokątne i kwadratowe wymiary o różnych wielkościach. Jeśli kolekcja jest duża, śmiało można dodać do niej owalne kształty. W sklepach znajdziesz mnóstwo różnych rozwiązań, dzięki którym dopasowywanie stanie się świetną zabawą.

Wspólny akcent

Wymieszane formy i rozmiary to jednak nie wszystko. Kolejnym istotnym elementem w dopasowywaniu ramek do zdjęć jest ich kolor. Dobrym pomysłem dla takiej domowej kompozycji będzie wspólna barwa lub charakterystyczny akcent. Wybierzmy kolor, który będzie pasował do danego wnętrza. Jeśli salon jest dość neutralny (np. w odcieniach beżu lub szarości), można dodać mu nieco szaleństwa i wybrać ramki miętowe, różowe lub błękitne. Z kolei w pstrokatej sypialni lepiej sprawdzą się spokojniejsze barwy (np. szary, kremowy lub biały).

Nie od linijki

Gdy ramki zostały już wybrane, bardzo ważny jest ich układ rozmieszczenia na ścianie lub komodzie. Tu też warto dodać odrobinę szaleństwa. Mieszkanie to w końcu nie galeria w muzeum, więc fotografie wcale nie muszą wisieć w jednym rzędzie lub stać od najmniejszych do największych. Dobrym zabiegiem może być umieszczenie zdjęć w takiej samej odległości od siebie bez względu na ich rozmiar. To sprawi, że mimo pozornego chaosu, wszystko wyda się bardzo uporządkowane, a zdjęcia będzie się dobrze oglądać.

Błyskawiczne rozwiązanie

Ramki do zdjęć to nie tylko miejsca na pojedyncze fotografie. W sklepach można też znaleźć tzw. multiramy lub gotowe fotogalerie, w których znajdują się miejsca na kilka lub kilkanaście zdjęć, tworząc ciekawy kolaż. Jeśli więc nie masz czasu lub pomysłu na stworzenie własnej kompozycji, warto skorzystać z gotowych galerii ramek do zdjęć, które możesz kupić w sieci.

Autor: www.fotosklep55.pl.

Komentarze