Jak optycznie powiększyć małą sypialnię?

Powiększenie małej sypialniJeśli zmagasz się z małą ilością miejsca w swoim mieszkaniu - nie jesteś sam. Na szczęście istnieje wiele pomysłów na małe sypialnie, których możesz użyć, aby pokój wyglądał na większy. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowego miejsca, czy po prostu chcesz ulepszyć swoją najbardziej intymną przestrzeń, oto osiem pomysłów na małe sypialnie, które pomogą Ci optycznie powiększyć jej przestrzeń.

Optyczne powiększenie małej sypialni - porady

Nałóż jasną farbę
Jasne kolory odbijają światło, a ciemniejsze pochłaniają je, sprawiając, że przestrzeń wydaje się bardziej zawężona. Dlatego użyj jasnej farby na ścianach, aby otworzyć przestrzeń i rozjaśnić sypialnię. Jasna biel nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak najbardziej neutralne odcienie, takie jak ciepła szarość czy beż. Jednak mimo że chcesz zachować neutralność ścian, jedną z najlepszych technik malowania, dzięki którym pokój wygląda na większy, jest pomalowanie sufitu na ciemno, aby przyciągnąć wzrok do góry. Prostym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest przykrycie sufitu na ciemnoniebieskim lub czarnym odcieniu, a następnie pomalowanie na nim nocnego nieba.

Dopasuj kolorystykę pomieszczenia
Mówiąc o kolorze, minimalizuj kontrast tak bardzo, jak to możliwe. Schemat kolorów oparty na różnych odcieniach tego samego koloru zapewnia ciągłość i zapobiega nadmiernemu obciążeniu przestrzeni - więc jakie kolory sprawiają, że pokój wygląda na większy? Jasnoniebieski i jasnozielony to zawsze świetne opcje, ponieważ zimniejsze kolory z większym prawdopodobieństwem nadadzą pomieszczeniu głębi. Jeśli jednak wolisz cieplejsze odcienie, nadal możesz ich używać, o ile nie wybierzesz zbyt przytłaczającego, takiego jak jaskrawoczerwony.

Ogranicz meble do minimum
Posiadanie jak najmniejszej ilości mebli jest jednym z filarów małej sypialni. Chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, więc unikaj niezgrabnych przedmiotów, nawet jeśli oferują trochę dodatkowego miejsca. Poza tym istnieje kilka sztuczek, które pozwalają zrobić miejsce na swoje rzeczy bez utraty miejsca. Na przykład, wykorzystaj obszar pod łóżkiem do przechowywania tylko kilku pojemników lub kup ławkę lub pufę z miejscem na przechowywanie koców i nie tylko. Wreszcie unikaj przedmiotów, które nie są absolutnie konieczne, takich jak szafki nocne.

Używaj mebli z odsłoniętymi nogami
Meble z odsłoniętymi nogami sprawią, że każde pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Dzieje się tak, ponieważ meble, które nie stykają się bezpośrednio z podłogą, zasadniczo tworzą przestrzeń, w której nie byłoby inaczej, i sprawiają, że sypialnia wydaje się znacznie przewiewna. Dodatkową korzyścią jest to, że mając kilka koszy, możesz również wykorzystać część tej przestrzeni do przechowywania; pamiętaj tylko, aby większość dodatkowej przestrzeni była wolna od bałaganu.

Umieść lustra w krytycznych miejscach
Jednym z najlepszych pomysłów na małą sypialnię jest użycie luster, aby otworzyć przestrzeń. Lustra sprawiają wrażenie większego pomieszczenia, a także odbijają światło, dzięki czemu ciemniejsze obszary wyglądają jaśniej. Aby stworzyć iluzję przestrzeni, przymocuj lustro do podłogi w miejscu ściany, w którym nie ma dużo światła lub do drzwi szafy. Tak długo, jak lustro będzie skierowane w wolny zagracony kąt pomieszczenia, efekt będzie natychmiast zauważalny.

Zawieś zasłony od sufitu do podłogi
Zasłony to kolejny prosty sposób na zwiększenie przestrzeni w sypialni. Zawieszając zasłony od góry ściany do podłogi lub cala nad nią, uzyskasz dwa efekty otwierające pomieszczenie. Po pierwsze, jeśli okna w Twojej sypialni są mniejsze, niż byś chciał, tego typu zasłony sprawią, że będą wydawać się dłuższe i szersze. Również długość zasłon będzie skierować oczy w górę, co stwarza wrażenie mieszkania z wyższymi sufitami. Uważaj jednak na schemat kolorów - wybierz pastelowe lub przezroczyste zasłony, aby nie pochłaniały naturalnego blasku ani nie odcinały źródła światła.

Utrzymuj prostą pościel
Coś tak minimalnego, jak pościel, może mieć również wpływ na twoją sypialnię. Możesz ulec pokusie, aby wybrać odważne, mocno wzorzyste projekty i jak najwięcej poduszek, ale skomplikowane zestawy pościeli mogą naprawdę zamknąć sypialnię i sprawić, że poczujesz się zagracony. Zamiast tego zdecyduj się na skromną pościel, aby upewnić się, że łóżko jest częścią pomieszczenia - a nie jego centralnym elementem - i porzuć dekoracyjne poduszki i zdobione wzory na rzecz jasnej bielizny.

Udekoruj dużymi przedmiotami
Kiedy myślisz o pomysłach na małą sypialnię, rzadko przychodzi na myśl wystrój. Ale chociaż całkowite unikanie dekoracji może wydawać się dobrym planem, nie musisz poświęcać swojego stylu dla przestrzeni. Łatwym sposobem na utrzymanie otwartego pokoju i pokazanie swojej osobowości jest zdobycie kilku dużych elementów i uniknięcie drobnych wybryków. Chociaż małe rzeźby, miski lub inne elementy mogą pomóc w urozmaiceniu wyglądu sypialni, mogą również sprawić, że będzie ona zagracona. Zamiast tego znajdź duży wazon lub rzeźbę o odważnym, ale dyskretnym designie i unikaj umieszczania jej obok innych przedmiotów. Jeśli wieszasz obrazy ścienne, zdecyduj się na spore kawałki i zawieś je nisko, aby Twoja sypialnia wydawała się wyższa. Aby uzyskać dodatkowy akcent, wybierz abstrakcyjne projekty, które zawierają dużo miejsca w samej sztuce.

W końcu nawet najmniejsza sypialnia może zostać przekształcona w relaksującą oazę, jeśli będziesz pamiętać o kilku zasadach i zastosujesz techniki oszczędzające miejsce. Pamiętaj tylko o podstawach: dopasuj pomieszczenie jasnymi kolorami, ogranicz meble i bałagan do minimum oraz użyj kilku dużych elementów dekoracyjnych, aby pochwalić się swoim stylem. A jeśli przyjdzie Ci do głowy, zawsze możesz znaleźć nowe mieszkanie z przestronną sypialnią na następny ruch.

Komentarze