Jak skutecznie odśnieżać?

OdśnieżanieMogłoby się wydawać, że zimą w ogrodzie praktycznie nie ma co robić. Nic bardziej mylnego! Dekorowanie domu na święta, dokarmianie ptaków, no i ono - odśnieżanie. Niektórzy uważają je za relaksujące, a dla innych to prawdziwa udręka. Bez względu na to, do której grupy należysz, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami, dzięki którym Twoja posesja będzie zachwycać swoim pięknem nawet zimą.

Twój niezbędnik - łopata do śniegu!

Odśnieżanie za pomocą łopaty do śniegu to prawdopodobnie najpopularniejszy sposób na oczyszczenie swojego ogrodu. Taka metoda sprawdzi się idealnie zwłaszcza, jeśli Twoja posesja jest niewielka i nie chcesz wydać zawrotnych sum na coroczne odśnieżanie. Warto jednak wybrać odpowiedni model - łopaty aluminiowe cechują się dużo większą wytrzymałością niż ich plastikowe odpowiedniki. Zwróć również uwagę na rodzaj trzonka - ciekawym rozwiązaniem są teleskopowe modele, dzięki którym z łatwością dopasujesz łopatę do swojej postury. Takie rozwiązanie sprawi również, że z urządzenia będzie mogło korzystać wiele osób.

Więcej na rolmarket.pl.

Odśnieżanie chlorkiem magnezu

Chlorek magnezu to doskonała metoda na odśnieżanie, jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie bez większego wysiłku. Pomoże on na dobre zapomnieć o zalegającym śniegu oraz lodzie. To naturalny produkt, całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Chlorek magnezu można zakupić w większości sklepów ogrodniczych, a aby zaczął działać wystarczy wysypać go na powierzchnię śniegu lub lodu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć - siatki przeciwśnieżne

Niestety musimy rozwiać Twoje nadzieje - opadom śniegu nie da się zapobiec. Da się jednak ograniczyć jego przedostawanie się na Twoją posesję. Trzeba się o to jednak postarać jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Mowa o montażu siatek przeciwśnieżnych, które ochronią przed nawiewaniem śniegu. Gwarantujemy, że taka inwestycja znacznie ograniczy wydatki związane z odśnieżaniem.

Odśnieżanie

Nie tylko ogród, czyli o odśnieżaniu samochodu

Odśnieżanie nie dotyczy jedynie właścicieli domów - co roku przekonują się o tym posiadacze samochodów. Auta najłatwiej oczyszczać za pomocą specjalnych małych łopat do śniegu, które ułatwiają usuwanie zalegających zasp. To na pewno wygodniejsze (i bezpieczniejsze!) niż odśnieżanie własnymi rękoma. Co więcej, łopatka bez problemu zmieści się w bagażniku, więc można mieć ją zawsze przy sobie na wypadek dużych opadów. Oprócz tego, warto zaopatrzyć się również w specjalistyczną skrobaczkę, która umożliwi skuteczne usuwanie lodu i śniegu z szyb samochodu.

Ocena: 5.0