Jak urządzić aneks kuchenny?

Aneks kuchennyAneks kuchenny może być zarówno funkcjonalnym rozwiązaniem, jak i estetycznym. Wymaga jednak przemyślanych działań i zachowania stylistycznej spójności. To też konieczność dobrania odpowiednich sprzętów, zwłaszcza wydajnego okapu i atrakcyjnych wizualnie mebli kuchennych. Do tego trzeba dodać odrobinę samodyscypliny i mobilizowania się do utrzymywania porządku, bo każde brudne naczynie pozostawione na wierzchu będzie nas kłuło w oczy w czasie odpoczynku w części dziennej.

Aneks kuchenny

Aneks kuchenny może być zarówno funkcjonalnym rozwiązaniem, jak i estetycznym. Wymaga jednak przemyślanych działań i zachowania stylistycznej spójności. To też konieczność dobrania odpowiednich sprzętów, zwłaszcza wydajnego okapu i atrakcyjnych wizualnie mebli kuchennych. Do tego trzeba dodać odrobinę samodyscypliny i mobilizowania się do utrzymywania porządku, bo każde brudne naczynie pozostawione na wierzchu będzie nas kłuło w oczy w czasie odpoczynku w części dziennej.

Aneks kuchenny

Postaw na wyspę kuchenną

Idealnym rozwiązaniem w przypadku aneksu kuchennego jest zastosowanie wyspy kuchennej. Pozwoli to w nowoczesny i jednocześnie praktyczny sposób wydzielić wizualnie te wszakże różne przestrzenie. Wyspa to również dodatkowe miejsce, które można wykorzystać na przechowywanie rozmaitych drobnych sprzętów i akcesoriów kuchennych. Tutaj zyskujemy też strefę roboczą, którą można połączyć z miejscem do spożywania posiłków - po dostawieniu hokerów całość będzie się prezentowała doskonale. A w czasie spotkań w większym gronie wyspa może stać się bufetem. W naprawdę małych mieszkaniach, w których nie ma miejsca na wyspę, bo ta jednak wymaga go nieco więcej, z powodzeniem można zastosować półwysep. W ten sposób zyskujemy otwartą przestrzeń ze wszystkimi jej zaletami, ale jednocześnie też dwie różne strefy.

Aneks kuchenny

Meble kuchenne do aneksu

Mogłoby się wydawać, że dobór mebli kuchennych do aneksu nie ma większego znaczenia. Ale musimy pamiętać, że będą one widoczne z salonu, dlatego musimy wybrać ciekawe stylistycznie rozwiązania, a do tego tworzące spójną całość z jego aranżacją. W przypadku mebli kuchennych i małych wnętrz warto zadbać o takie, które optycznie powiększą przestrzeń. Tutaj dobrze sprawdzą się meble kuchenne z lakierowanymi frontami, do tego połyskujące blaty kuchenne - będą odbijać światło, dając złudzenie większego wnętrza. Ciekawą propozycją są również zestawy z przeszklonymi górnymi szafkami. Meble kuchenne są podstawowym elementem wyposażenia kuchni dlatego dobrze jest wybierać je z ofert renomowanych producentów, takich jak np. Bauformat.

Aneks kuchenny

Ocena: 5.0