Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Aranżacja w stylu angielskimKuchnia w stylu angielskim to ciepłe i przytulne wnętrze, które łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Ważnym elementem wyposażenia są liczne dodatki, jakie wprowadzają do kuchni typowo sielski i domowy klimat.

Styl angielski to idealny pomysł na aranżację u każdego, kto lubi przytulne, jasne wnętrza i drewniane meble.


Czym się charakteryzuje styl angielski we wnętrzach?

Angielskie wnętrze jest eleganckie, przytulne i harmonijne. Jego istotą jest połączenie jasnych kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń, z naturalnymi, bogato zdobionymi materiałami,

Charakteryzuje się ponadczasową prostotą i licznymi urokliwymi detalami, dlatego styl angielski świetnie sprawdzi się w kuchni.

Meble w angielskiej kuchni

Najczęściej wybieranym materiałem do kuchni w stylu angielskim jest drewno. We wnętrzu nie może zatem zabraknąć drewnianej zabudowy, koniecznie z dużą ilością szafek, półek i szuflad. Kuchenne fronty w stylu angielskim posiadają bogate rzeźbienia, fazowania i uskoki wykończeniowe. Posiadają mosiężne gałki, ażurowe elementy dekoracyjne oraz stylowe okucia. Charakterystycznym elementem stylu angielskiego w kuchni są również przeszklone witryny, które dodają wnętrzu domowego, typowo sielskiego klimatu.

W przestronnych wnętrzach można sobie również pozwolić na wyspę kuchenną, koniecznie z bogatymi zdobieniami. Uzupełnieniem aranżacji jest również kryształowy żyrandol, który pięknie komponuje się w jasnej przestrzeni kuchennej.

Kolory w kuchni w angielskim stylu

Kuchnia w stylu angielskim to wnętrze jasne i dobrze oświetlone. We wnętrzu dominuje biel, beż, ecru, kość słoniowa, ciepła żółć oraz błękit. Jane kolory znajdują się, zarówno na ścianach, jak i na meblach, stąd też przestrzeń kuchenna optycznie wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo delikatne barwy powodują, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe. W kuchni angielskiej dominują jasne kolory, co nie oznacza, że nie można w niej użyć mocniejszych akcentów kolorystycznych, np. podłogę z ciemnego drewna lub czarny blat kuchenny.

Dodatki do kuchni angielskiej

Cechą charakterystyczną stylu angielskiego we wnętrzach są również liczne stylowe dodatki, które pomimo ich ilości, tworzą harmonijną i spójną całość z zabudową meblową. W kuchni sprawdzą się, np.: fikuśne firanki z motywem kwiatowym, gliniane donice, w których rosnąć będą aromatyczne zioła, metalowy czajnik czy ozdobne filiżanki zamknięte w przeszklonej witrynie. Pomieszczenie ożywią również wszelkiego rodzaju stylizowane kuchenne sprzęty, jak: stylowy ekspres do kawy, waga, mikrofalówka.

Komentarze