Jak urządzić nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie w bloku

Stylowe mieszkanie w blokuUrządzenie mieszkania w bloku wbrew pozorom może okazać się trudnym zadaniem. Ograniczona przestrzeń wymaga dokładnego rozplanowania pomieszczeń i precyzyjnego doboru mebli. Oczywiście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z design, kierując się tylko funkcjonalnością. Jeśli nie mamy pomysłu na aranżacje własnego M, dobrze skorzystać z projektu, który przygotuje dla nas architekt wnętrz. Na co zwrócić uwagę urządzając mieszkanie w bloku?

Wielkość mieszkania niejako determinuje styl, w jakim jest urządzone. Jeśli posiadamy kawalerkę lub niewielkie M3 powinniśmy dobrze zagospodarować każdy centymetr. Architekt wnętrz na pewno doradzi dobór odpowiednich kolorów ścian, które optycznie powiększą mieszkanie i wybierze dla nas odpowiednie meble. Dobrym pomysłem będą wszystkie wielofunkcyjne elementy - np. składane łóżko, które może pełnić rolę stolika kawowego.

W czym pomoże architekt wnętrz?

Mieszkanie w bloku musi posiadać swój charakter. Nawet lokale w starym budownictwie i wielkiej płycie mogą być nowoczesne i funkcjonalne. Architekt wnętrz to osoba, która przed przystąpieniem do projektowania najpierw dobrze nas pozna i sprawdzi nasz gust. Dzięki temu mamy pewność, że każda przestrzeń zamieni się w nasz wymarzony dom. Dobry architekt wnętrz potrafi także skutecznie powstrzymać nas przed zakupem czegoś pięknego, lecz kompletnie nieprzydatnego. To w aranżacji mieszkania umiejętność na wagę złota!

Stylowe mieszkanie w bloku

Stare meble w nowoczesnym mieszkaniu

Dobrą praktyką jest zakup mebli na wymiar. Pozwolą one maksymalnie wykorzystać przestrzeń i będą funkcjonalne. Czy to jednak oznacza, że nasze stare meble nie powinny przeprowadzać się z nami? Oczywiście, że nie. Modna jest renowacja starych mebli, dzięki której klasyki PRL-u przeżywają dziś drugą młodość. Jeśli posiadamy taki antyk, architekt wnętrz na pewno go nie spisze na straty.

Stylowe mieszkanie w bloku

Design czy funkcjonalność?

W aranżacji najważniejszy jest pomysł. Dopiero z gotowym projektem można ruszać na zakupy. Jeśli nie mamy pomysłu, poszukajmy inspiracji lub skorzystajmy z usługi, jaką zapewni architekt wnętrz. Wielu, np. Wyrzykowski Studio, prezentuje na swoich stronach portfolio, dzięki czemu możemy zapoznać się ze stylem architekta i zobaczyć, jakie ma doświadczenie. Urządzając mieszkanie łatwo się zapomnieć i skupić na jednym elemencie. W efekcie mieszkamy w pięknym apartamencie, w którym na nic nie ma miejsca lub w perfekcyjnie zaaranżowanej kawalerce, która nam się nie podoba. A we własnym domu nie powinniśmy godzić się na takie kompromisy.

Prezentowane aranżacje przygotował architekt wnętrz Paweł Wyrzykowski.

Komentarze