Jak wybrać idealne schody?

Idealne schodyWybór odpowiednich schodów do naszego jest trudniejszy, niż mogłoby się nam wydawać. Nasza decyzja powinna być wynikiem kompromisu - między ulubioną stylistyką, komfortem użytkowania i zajmowanych przez nie powierzchnią. Należy pamiętać, że poszczególne modele schodów sprawdzą się w innych typach pomieszczeń i poprzez swoją budowę będą charakteryzować się innymi cechami.

Jak wybrać schody idealne dla nas i naszego domu?

Wbrew pozorom, wybranie schodów to nie tylko znalezienie katalogu i wybranie odpowiedniego modelu. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to, co wybierzemy, będzie miało bardzo duży wpływ na życie w naszym domu. Powinniśmy najpierw przeprowadzić analizę czynników takich jak ilość i wiek domowników czy tryb ich życia.

Idealne schody

Źródło: https://pl.fontanotshop.com

Położenie

Po wysunięciu pierwszych wniosków czas na zastanowienie się: gdzie umieścimy nasze schody? Dużo zależy od dostępnej powierzchni. Jeżeli nasz dom jest niezbyt duży, świetnym pomysłem może być umieszczenie ich w jego centralnej części. Przez miejsce, w którym się znajdą, zbliżą domowników do siebie i staną się niejako przestrzenią komunikacyjną. A co z dużym metrażem? Tutaj mamy znacznie większy wybór i prawie każda z możliwości da nam pożądany efekt, prócz położenia centralnego. Dlaczego? Po prostu nie będzie to spełniało swojej misji tak jak w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Wygląd schodów

Może się wydawać, że to jak będzie wyglądać wybrany przez Nas model schodów, powinien być dyktowany wyłącznie, tak zwanym "widzimisię". Ciężkie, drewniane schody mogą przytłoczyć małe pomieszczenia i na dodatek optycznie je pomniejszą. Użycie stali może okazać się zbawienne dla "pozornego" powiększenia pokoju, jednakże ten materiał jest dla wielu ludzi zbyt chłodny i surowy. A co z kształtem danego modelu? Jeżeli zdecydujemy się na finezyjne podejście, pełne zdobień, możemy nie tylko stworzyć punkt centralny, do którego będzie wędrować nasz wzrok, ale także zapewnić dodatkowy ozdobny charakter pomieszczenia.

Idealne schody

Źródło: https://pl.fontanotshop.com

Podsumowanie

Wybór naszych schodów wcale nie jest taki prosty, jak mógłby się wydawać. Indywidualne preferencje odgrywają dużą rolę, jednak w całym szale zakupowym, nie możemy zapomnieć o wielkości poszczególnych pomieszczeń, wieku użytkowników czy nawet tym, jaki materiał wykorzystamy. Nie powinniśmy oszczędzać na takich zakupach - schody to inwestycja na długie lata!

Ocena: 4.9