Jak wybrać komodę do salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie komody?

Komoda w salonieKomoda powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także stanowić ozdobę pomieszczenia - pasować do wystroju wnętrz, wyróżniać się czymś charakterystycznym, co sprawia, że nadaje mu niepowtarzalną atmosferę. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie komody?

Na co zwrócić uwagę kupując komodę?

Wiele osób zajmujących się aranżacją własnego kąta, nie poświęca zbyt wiele uwagi doborowi komody. Nie jest w końcu to tak ważny mebel jak łóżko czy szafa do sypialni lub stolik kawowy do salonu. Dlatego istotne jest, aby uświadomić sobie, jak duży wybór komód znajduje się na rynku.

Komody można podzielić na poziome i pionowe. Pionowe posiadają wiele płytkich szuflad, które nadadzą się do przechowywania drobnych akcesoriów i potrzebnych na co dzień przedmiotów. Dzięki temu, że są wąskie, zmieszczą się nawet w niedużym pomieszczeniu, dodając mu funkcjonalności.

Natomiast poziome, długie komody ze sporą ilością szuflad to dobre rozwiązanie do sypialni, ponieważ dzięki swojej niskiej wysokości nie przytłaczają pomieszczenia, stanowią natomiast praktyczne miejsce do przechowywania. Dodatkowo na ich blacie można postawić pasujące do aranżacji dekoracje.


Biała komoda


Ponadto komody mogą być stojące lub wiszące - te ostatnie nie dość, że wyglądają nowocześnie, to jeszcze nadają lekkości pomieszczeniu. Dlatego najczęściej stosuje się je w salonie. Komody mogą być drewniane, laminowane lub wykonane z płyty MDF.


Komoda


Jak widzisz, wybór tego rodzaju mebli jest bardzo szeroki. Jeśli zastanawiasz się, jakie komody będą pasować do Twojego mieszkania, sprawdź dostępny wybór na  homebook.pl/produkty/komody, gdzie od razu zapoznasz się z ofertami kilkudziesięciu wnętrzarskich sklepów internetowych.

Komoda - funkcjonalność czy oryginalny design?

Osobom, które pierwszy raz urządzają wnętrze często wydaję się, że nie da się połączyć funkcjonalności z oryginalnym designem, a to jest naprawdę proste. Zaczynając od wyglądu mebli, mogą być proste, minimalistyczne, jednobarwne. Jeśli jednak doda im się stylowe nóżki, zaraz zaczynają nabierać zupełnie innego charakteru. Biała, nudna komoda wzbogacona o gałki w stylu retro lub glamour, zaczyna wyglądać jak mebel z luksusowego salonu wnętrzarskiego. Natomiast komody w stylu loftowym często posiadają dużą ilość niewielkich szufladek, które przydadzą się, jeśli zbierasz drobne przedmioty, np. akcesoria do zdjęć.


Czarna komoda


A co z funkcjonalnością? Tak naprawdę pozornie niepraktyczny mebel zupełnie zmieni swój charakter, gdy do szuflad dokupisz… wypełniacze! To tanie, materiałowe pojemniki lub przedziałki, dzięki którym uporządkujesz i maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku komody do sypialni lub pokoju dziecięcego. A właśnie - jak dobrać ten mebel do rodzaju pomieszczenia?

Komoda do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego - jak wybrać?

Jak zostało to już wspomniane, do salonu sprawdzą się pionowe, wąskie komody, które zwiększają przestrzeń do przechowywania nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Jeśli posiadasz mały pokój, postaw na wiszące meble, które nie dość, że ułatwią Ci jego sprzątanie, to nadadzą lekkości pomieszczeniu. Podobny efekt uzyskasz dzięki komodom na nóżkach.

W sypialni o wiele lepszym wyborem są długie, poziome komody, które można ustawić wzdłuż jednej ściany, zagospodarowując jednocześnie ich blat. Można go wykorzystać zarówno jako "galerię" zdjęć lub plakatów, ale też jako mini toaletkę, biblioteczkę czy podręczne biuro - wszystko zależy od Twoich potrzeb.


Komoda z szufladami


A co z pokojem dziecięcym? Zastanów się, do czego komody będą służyć. Jeśli do przechowywania ubranek, lepsze będą poziome. Gdy chcesz w nich chować zabawki i podręczne akcesoria - wybierz pionowe i najlepiej od razu dokup pasujące do nich wypełniacze. Zwróć też uwagę na to, aby mebel posiadał zaokrąglone kanty. W tym wypadku zaleca się też komody bez gałek i uchwytów, o które mogłoby uderzać się dziecko.

Jak widzisz, wybór komody wcale nie jest tak błahym problemem, jak na początku mogłoby się wydawać. Jednak kierując się tymi wskazówkami na pewno uda Ci się znaleźć praktyczny i stylowy mebel.

Ocena: 5.0