Jak wybrać odpowiednią gofrownicę?

GofrownicaNależy mieć świadomość, że obecnie wybór gofrownicy jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo wysokiej jakości produktów renomowanych producentów. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinny się cechować dobre gofrownice?

Moc

Jest to pierwszy aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im będzie większa moc, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że płytki osiągną właściwą temperaturę. Zostaną tym samym wyprodukowane idealne gofry.

Należy mieć świadomość, że moc produktów dostępnych na rynku oscyluje w granicy 700 - 1700 W. Nie jest rekomendowane podejmowanie pochopnych decyzji związanych z zakupem. Urządzenie może wtedy nie spełnić pokładanych w nim oczekiwań.

Ponadto złym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w gofrownicę o mocy mniejszej niż 800 W. Najbardziej optymalną opcją będzie produkt o mocy wynoszącej 1000 W. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czas wytwarzania gofrów w takich urządzeniach jest stosunkowo krótki. Warto wiedzieć, że duże znaczenie ma nie tylko moc, ale również jej stosunek do powierzchni grzewczej.

Obudowa

Kolejną kwestią, którą powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji, jest obudowa gofrownicy. Warto wiedzieć, że materiał, z którego została wykonana obudowa produktu, będzie miała ogromny wpływ zarówno na trwałość, jak i żywotność. Należy zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli znanych producentów posiadających obudowę z tworzywa sztucznego.

Godny uwagi jest fakt, że wspomniane tworzywo sztuczne jest lżejsze od stali. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że użytkownikom będzie łatwiej przenosić urządzenie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jest to jedyna zaleta plastiku. Warto wiedzieć, że tworzywo sztuczne może w pewnym momencie zacząć się odbarwiać. Rekomendowane jest zatem postawienie na modele wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej.

Płyty grzewcze

Należy mieć świadomość, że płyty grzewcze są jednym z bardziej istotnych elementów omawianej gofrownicy. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie zajrzenie do urządzenia przed jego zakupem. Jest to bowiem jedyna część produktu, która będzie miała bezpośredni kontakt z ciastem.

Od materiału, z jakiego został wykonany wspomniany element, będzie zależało czy gofry będzie się stosunkowo łatwo wyjmowało. Zasada w tej kwestii jest taka sama jak w przypadku patelni. Nie warto zaopatrywać się w produkty niskiej jakości. Zalecane jest, by płyty grzewcze były pokryte warstwą powłoki nieprzywierającej. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być teflon. Rekomendowane jest oczywiście szukanie modeli ze specjalnym certyfikatem.

Osoby, które kupią gofrownicę z teflonowymi płytkami, powinny używać do wyjmowania gofrów narzędzi, które w żaden sposób nie przyczynią się do zarysowania powłoki. Godny uwagi jest fakt, że stalowe noże mogą doprowadzić do skrócenia żywotności omawianego urządzenia.

Dowiedz się więcej na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/najlepsza-gofrownica-ranking-2021/.

Komentarze