Jak zabezpieczyć dom i swoich bliskich przed włamaniem?

Zabezpieczenie domu przed włamaniemNiepokój o bezpieczeństwo bliskich jest chyba jednym z najtrudniejszych do zniesienia stanów. Jeśli do tego martwisz się także o swój dom, czyli najważniejszą dla was przestrzeń, nic dziwnego, że każdego dnia możesz przeżywać ogromne napięcie. Wiedzą to także twórcy najnowocześniejszych systemów zabezpieczających - czym jest inteligentny intercom i jak może pomóc w zabezpieczeniu twojego domu przed włamaniem?

Nigdy nie mów nigdy

Włamanie to nie tylko ewentualna utrata rzeczy materialnych. To przede wszystkim naruszenie twojej prywatności, niezapowiedziane wtargnięcie w życie, które zabiera poczucie spokoju i pewności. Owszem, statystyki pokazują, że liczba włamań spada. Wciąż są to jednak ogromne liczby - kilkadziesiąt tysięcy włamań rocznie! Naprawdę nie warto ryzykować. Szczególnie w momencie, kiedy do dyspozycji masz najnowszej generacji systemy, które nie tylko ochraniają twój dom, lecz także ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Niewątpliwie takim urządzeniem jest Intercom FIBARO będący wielozadaniowym strażnikiem prywatności twojej i twojej rodziny.

Jakość nowej generacji

Co oznacza, że jest "wielozadaniowy"? Przede wszystkim skupia się oczywiście na utrzymaniu bezpieczeństwa. Pomagają w tym m.in. doskonałej jakości dźwięk oraz wideo. Zgadza się, inteligentny Intercom nie tylko słyszy, lecz także widzi. Staje się więc swego rodzaju "śledczym", który nieustannie ma pod kontrolą poddany mu pod opiekę rewir.

Trafiający do ciebie dźwięk pozbawiony jest szumów oraz echa, dzięki temu będzie ci łatwiej rozpoznać osobę, z którą rozmawiasz. Co więcej, urządzenie ma możliwość zapamiętania najważniejszego dla niego głosu - twojego głosu. Będzie to dodatkowym zabezpieczeniem, bo Intercom zareaguje tylko na jego dźwięk i otworzy drzwi do strzeżonego budynku lub danego pomieszczenia. Rzecz jasna nie oznacza to, że już nigdy nikt poza tobą do domu nie wejdzie, bo zamiast zwiększenia komfortu byłoby to ogromnym ograniczeniem.

Niewątpliwie jednak inne systemy ochrony wejścia także mają na uwadze właśnie zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wszystko to możesz koordynować z aplikacji, czyli swoistego "centrum dowodzenia", które będziesz miał w swoim telefonie. Dzięki niej możesz wygenerować specjalny PIN, który pozwoli zarówno tobie, jak i innym osobom, wejść do twojego domu. Jeśli np. zapomnisz o wizycie ogrodnika i akurat nie będzie cię w okolicy, możesz wysłać mu kod umożliwiający otworzenie drzwi i rozpoczęcie pracy. Co ważne, kod ten nie będzie już dostępny w innych godzinach niż te, które zaprogramowałeś.

Trzymaj rękę na pulsie

Kolejnym zadaniem Intercomu FIBARO jest dostarczanie ci bieżących informacji na temat bezpieczeństwa domu, niezależnie od tego, gdzie teraz jesteś i co robisz. Jeśli akurat spędzasz wakacje na drugiej półkuli świata, nie ma problemu! Aplikacja umożliwi ci sprawdzenie, co pokazują kamery umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wszystko dzięki temu, że Intercom może być zsynchronizowany z systemem monitoringu całego domu.

Do tego dochodzi oczywiście także synchronizacja z systemem alarmowym. Jeśli ktoś pokusi się o wyłamanie Intercomu, wprowadzi błędny PIN albo zacznie wykonywać przed urządzeniem jakieś podejrzane ruchy, zostanie to nagrane. Zostanie zrobione także zdjęcie podejrzanej osobie, a wszystkie te informacje momentalnie do ciebie spłyną. Każde takie zdarzenie będzie też zapamiętane i utworzone zostaną kopie zapasowe. Co istotne, Intercom może także zająć się sterowaniem dwiema bramami, aby mieć całkowitą pewność, że kontrola jest na jak najwyższym poziomie.

Do tego wszystkiego inteligentny Intercom FIBARO wytrzyma każde warunki - mróz, śnieg, kurz, słońce. Nie ma szans, że da się im oszukać! Dzięki swoim możliwościom bez wątpienia zdejmie ci z barków duży ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo domu i całej rodziny. Niech żadne włamanie nie zburzy już spokoju, który należy się każdemu z nas!

Więcej informacji o tym, jak możesz zabezpieczyć dom i swoich bliskich przed włamaniem oraz jak pomoże ci w tym Intercom, znajdziesz na stronie https://www.fibaro.com/pl.

Ocena: 5.0