Jak zaprojektować domowe miejsce pracy (biuro)?

Domowe biuroMasz milion pomysłów na domowe biuro, ale nie wiesz, od czego zacząć? Możesz stworzyć swoje wymarzone biuro domowe, wykonując następujące proste kroki:wybór odpowiedniego pomieszczenia lub przestrzeni, wybór projektu pomieszczenia, wybór tego, co uwzględnić w projekcie, wybór mebli do domowego biura. Sprawdź, jak urządzić domowe biuro.

Wybór odpowiedniego pomieszczenia w celu aranżacji domowego biura

Jeśli jeszcze nie wybrałeś/aś pokoju, który przekształcisz w swoje biuro - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś teraz to wybrał/ła.Zastanów się, czy możesz wybierać między wieloma pokojami lub przestrzeniami? Jeśli tak, warto zastanowić się, który pokój oferuje Ci najwięcej, biorąc pod uwagę:

 • przestrzeń;
 • prywatność;
 • oświetlenie;
 • przechowywanie;
 • dostęp do Wi-Fi.

1. Przestrzeń

Prawdopodobnie zdałeś/aś sobie już sprawę, że przestrzeń jest ważną kwestią, ale jeśli do tej pory tylko rozejrzałeś/aś się po pokoju, dokładnie przyjrzyj się, ile obecnie jest miejsca i ile miejsca pozostało po wypełnieniu pokoju meblami i miejscem do przechowywania.

Miejsce do przemieszczania się ma kluczowe znaczenie dla stworzenia biura domowego, w którym chcesz spędzać czas, ale zależy również od ilości dostępnej przestrzeni. Jeśli Twoje domowe biuro stanie się Twoim głównym miejscem pracy, musisz zadbać o to, aby dysponowało przestrzenią ułatwiającą wydajne i efektywne środowisko pracy. Konieczne jest stworzenie równowagi między pracą a życiem domowym, co oznacza potrzebę oddzielenia miejsca pracy od salonu.

Z drugiej strony, jeśli będziesz oszczędniej korzystać z domowego biura, możesz łatwo umieścić funkcjonalne biurko lub małe biuro domowe w innych obszarach domu. Jeśli masz mało miejsca, ale potrzebujesz tylko miejsca, aby wysłać kilka e-maili lub o poranku nadrobić zaległości, rozważ umieszczenie stylowego biurka w swoim salonie lub w większym korytarzu. Dostępne są piękne biurka w stylu skandynawskim lub biurka w nowoczesnym stylu z połowy wieku, które można dopasować do mebli w salonie lub jadalni, zapewniając płynne przejście od życia domowego do życia biurowego.

2. Prywatność

Prywatność ma kluczowe znaczenie podczas tworzenia wydajnego biura domowego. Jeśli brakuje Ci miejsca i nie możesz przeznaczyć całego pomieszczenia na miejsce do pracy - wybierz pomieszczenie, które jest mniej istotne w ciągu dnia. Omijaj pokój dzienny lub kuchnię i zamiast tego spróbuj znaleźć sposób na włączenie przestrzeni roboczej do sypialni - spokojniejszej przestrzeni w ciągu dnia pracy.

Po drugie, prywatność ma zasadnicze znaczenie dla wielu różnych rodzajów pracy i zdecydowanie należy ją wziąć pod uwagę. Salony, sypialnie i jadalnie nie są odpowiednimi przestrzeniami do przekształcenia się w odpowiednie zakątki do nauki.

3. Oświetlenie

Naturalne światło jest najlepsze, ponieważ powiększa pomieszczenie i sprzyja słonecznemu nastrojowi. W końcu nie pracujesz w domu, aby odtworzyć wrażenie zamkniętej kabiny, którą zostawiłeś/aś.

Nie zapomnij o dodaniu sztucznego światła. Miejsce na lampy podłogowe, stołowe i dobre oświetlenie górne robi różnicę. Oświetlenie ma moc zmiany nastroju i jest niezwykle ważne, gdy starasz się zachować produktywną mentalność. Mając na uwadze tę istotną cechę mebli, koniecznie sprawdź lokalizacje wtyczek, aby upewnić się, że możesz umieścić lampy tam, gdzie ich potrzebujesz.

4. Przechowywanie

Pomyśl mądrze o rozwiązaniach do przechowywania rzeczy w biurze domowym, ponieważ jest to niezbędne w każdej przestrzeni. Gdzie przechowujesz potrzebne pliki, książki? Niezależnie od tego, czy umieszczasz biurko w salonie, czy projektujesz ponownie swoją sypialnię, musisz poświęcić trochę miejsca na przechowywanie. Biurka z szufladami to najbardziej podstawowe rozwiązania do przechowywania, pozwalające na ukrycie dodatkowych przewodów. W przypadku większych rozwiązań do przechowywania pomyśl o maksymalizacji stylizowanych regałów na książki, eleganckich kredensów lub jak najlepiej wykorzystaj przestrzeń na ścianie i wprowadź półki.

5. Dostęp do Wi-Fi

Wybierz miejsce, w którym masz doskonałe połączenie WiFi. Co więcej, wybierz pomieszczenie, w którym znajduje się router. Twój router będzie miał trudności z podróżowaniem przez ściany, więc jeśli znajduje się w Twoim salonie lub jadalni, a Twoje biuro domowe znajduje się na piętrze powyżej, będziesz miał/a problemy z połączeniem.

Wydaje się to oczywiste, ale istnieje duża szansa, że nigdy nie próbowałeś/aś komunikować się przez Skype ani produktywnie pracować w pokoju, który stanie się Twoim nowym domowym biurem.

Jeśli jedyny dostępny pokój ma słabe połączenie, zobacz konfigurację routera w biurze. Alternatywnie, wzmacniacz WiFi może bardzo dobrze rozwiązać znaczną część twoich problemów.

Aby uzyskać dodatkowy bonus, sprawdź dokładnie zasięg swojego telefonu komórkowego w nowym biurze. Przez większość czasu będziesz korzystać z sieci Wi-Fi, ale chcesz mieć możliwość odbierania połączeń bez konieczności wyskakiwania przez okno lub tańczenia w kuchni.

Rozkład biura domowego

Czas pomyśleć o rodzaju układu, którego chcesz użyć. Współcześnie istnieją następujące rozwiązania:

 • konstrukcja w kształcie litery L,
 • konstrukcja w kształcie litery U,
 • konstrukcja w kształcie litery T.

Te układy są po prostu tym, na co wyglądają. Układ w kształcie litery L polega na utworzeniu z meblami kształtu litery L, zwykle przy ścianie. Kształt litery U jest taki sam - wszystko ułożone na kształt podkowy. Kształt litery T jest kształtem litery T.

Właściwy układ zależy od kilku czynników.

 1. Zależy od rodzaju wykonywanej pracy - jeśli spędzasz większość dnia przy komputerze, zechcesz nadać priorytet jego położeniu i skupić się na nim, aby w razie potrzeby mieć dostęp do innych niezbędnych narzędzi. Jeśli spędzasz dzień pracując z papierami lub pracując nad projektami, priorytetowo określisz położenie swojego płaskiego obszaru roboczego w pokoju.
 2. Zależy od konfiguracji pomieszczenia - okna, drzwi, otwory wentylacyjne i wtyczki odgrywają rolę w wyborze najlepszego układu. Na przykład, jeśli wszystkie Twoje wtyczki znajdują się po jednej stronie pokoju, prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada projekt w kształcie litery L, ponieważ nie będziesz mieć przewodów na środku pokoju.

Przed wyborem rozkładu biura domowego określ co uwzględnisz w projekcie

Nie możesz podjąć trudnej decyzji dotyczącej układu, dopóki nie zorientujesz się, co powinno znaleźć się w Twoim biurze. Powyżej wymienione układy pomogą w myśleniu, co zamierzasz umieścić w swoim domowym biurze. Ponadto pomoże Ci to uzyskać jaśniejszy obraz tego, jak mogłoby ono faktycznie wyglądać.

Oto najpopularniejsze elementy domowego biura. Przeanalizuj obszary, które najbardziej Cię dotyczą. Nie zapomnij uwzględnić zmieniających się potrzeb i rozwoju w ciągu najbliższych kilku lat.

Technologia

Twój układ zależy od tego, jaka technologia jest niezbędna w Twojej pracy i jak często musisz mieć do niej dostęp.

Zrób listę wszystkich technologii, z których korzystasz. Uwzględnij dowolne:

 • komputery,
 • terminale,
 • stacje drukarskie,
 • projektory,
 • telewizory itd.

Będziesz także chciał rozważyć, czy dołączysz zapasowy komputer lub stację w przypadku, gdy będziesz współpracować ze współpracownikiem nad projektem.

Planując swoje potrzeby technologiczne, nie zapomnij o wtyczkach. Upewnij się, że Twój pokój jest w stanie wytrzymać wymagane napięcie. Przygotuj się na inwestycję w listwy przeciwprzepięciowe, aby chronić swój sprzęt i dom przed skutkami pracy wielu maszyn w jednym pomieszczeniu.

Miejsce spotkań

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy trzeba przyprowadzić sporadycznego klienta. Krótko mówiąc, jest kilka rzeczy, które musisz uwzględnić, aby zapewnić klientom wygodę i uniknąć ich odstraszenia. Niezależnie od tego, czy spotykasz się w kuchni, czy w biurze, będą potrzebować dobrego krzesła. Pomaganie im czuć się komfortowo w biurze pomaga w budowaniu lepszych relacji i łagodzeniu obaw związanych z pracą w małej firmie.

Po drugie, upewnij się, że otoczenie odzwierciedla Twoją działalność. Utrzymaj produktywną i stylową obudowę, pracując w przestrzeni, która to wspiera. Pamiętaj, że ma to również wpływ na układ Twojego domowego biura. Jeśli potrzebujesz dodatkowych mebli, aby spotkać się z klientami, musisz uzgodnić miejsce, w którym te meble znajdują się w układzie i rozważyć meble wykraczające poza uproszczone wymagania dotyczące biurka, regału i krzesła biurowego.

Stacje projektowe

Jeśli przez cały dzień zamierzasz pracować nad różnymi projektami, będziesz potrzebować wielu stacji roboczych. Tylko Ty wiesz, ile miejsca potrzebujesz i gdzie powinno się znaleźć, ale pamiętaj, aby przygotować idealną liczbę miejsc roboczych, które chcesz w pełni funkcjonalnym biurze.

Można przenieść niektóre stacje robocze poza biuro do innego pomieszczenia w domu. W rzeczywistości, jeśli spędziłeś/aś dużo czasu na tworzeniu wstępnych wersji roboczych, może to być dobra rzecz, ponieważ zwiększy poziom prywatności i pozwoli Ci odejść od projektu i zrobić sobie przerwę.

Meble

Teraz masz większą pewność co do pomieszczenia, którego chcesz użyć, czego będziesz potrzebować do funkcjonalnego domowego biura i w przybliżeniu jakiego rodzaju układu będziesz używać.

Prawdopodobnie już myślałeś/aś o meblach, jakie chcesz mieć w swoim domowym biurze. W rzeczywistości prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego coś tak ważnego jak biurko jest ostatnią rzeczą, która została wymieniona w tym przewodniku. Meble są integralną częścią Twojego biura, ale łatwo jest dać się wciągnąć w estetykę, a nie funkcję. I chociaż Twoje domowe biuro może i powinno być piękne, nie przyniesie wiele dobrego, jeśli Twoje meble nie będą dla funkcjonalne.

Najpierw wybierz potrzebne meble w oparciu o możliwości biura, które właśnie przedstawiłeś/aś. Jeśli masz spotkania z klientami, potrzebujesz wygodnych siedzeń. Jeśli masz trzy monitory, potrzebujesz dużego biurka.

Przed wyborem mebli do domowego biura warto:

 • zapisać każdy mebel, który Twoim zdaniem będzie potrzebny;
 • wykonać pomiary swojego pokoju;
 • określić ile miejsca ma zajmować każdy element;
 • zacząć kupować meble według dostępnych wymiarów.

Nie zapomnij o wygodzie, patrząc na meble. Kupowanie mebli, które nie uwzględniają zasad ergonomii nie przyniesie nic dobrego.

Masz teraz wszystkie podstawowe elementy potrzebne do stworzenia podstawowego układu domowego biura, który działa równie ciężko jak Ty. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie każdej funkcji swojego biura. Może się wydawać, że teraz wymaga to dużo pracy, ale pozwoli Ci zaoszczędzić niesamowitą ilość czasu, pieniędzy i wysiłku w przyszłości. Pamiętaj, Twoje domowe biuro powinno być odzwierciedleniem Ciebie i Twojej firmy.

Komentarze