Jaką komodę z szufladami wybrać?

Komoda z szufladamiWybór mebli może sprawić wiele trudności, zwłaszcza jeśli nie lubimy podejmować decyzji i w sumie nie mamy sprecyzowanych oczekiwań co do mebla. Na co więc zwrócić uwagę, żeby ostatecznie być zadowolonym jeśli szukamy komody z szufladami? Wszystko zależy od tego co jest dla nas ważne. Możemy kierować się tym co nam się podoba - będzie się zatem liczył wygląd. Bardzo prawdopodobne jednak, że cenimy sobie funkcjonalność dlatego właśnie komoda z szufladami jest przedmiotem naszych poszukiwań.

Wysokie komody z szufladami do sypialni

Generalnie większość z nas szuka komody wysokie z szufladami. Takie meble są idealnymi rozwiązaniami do sypialni czy pokojów młodzieżowych. Jeśli w szafie nie mamy szuflad lub jest ich zbyt mało to komoda z szufladami na nóżkach sprawdzi się idealnie. Po pierwsze duża ilość szuflad umożliwi nam dobre rozplanowanie naszej bielizny i akcesoriów typu paski, chustki, gawroszki czy małe torebki. A jak wiemy, każda kobieta ma ich bardzo wiele. Po drugie nóżki umożliwią nam łatwe utrzymanie w czystości. Nie przejmujmy się jednak jeśli nasza wysoka komoda z szufladami nie ma nóżek - zawsze przecież można taki mebel przesunąć i posprzątać.

Komoda szuflady i co jeszcze?

Zwróćcie uwagę czy szuflady mają pełny wysuw. Tanie komody z szufladami z popularnych sieciówek mogą mieć nawet o połowę krótsze szuflady. Serio. Jednak, jeśli mamy mniejszy budżet lub potrzebujemy umeblować pokój, który wynajmujemy - taka opcja będzie jak znalazł. Nie będziemy inwestować w drogie meble, a tania komoda też doskonale się sprawdzi. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ważne też jest na jakich prowadnicach są szuflady. Jeśli będą najtańsze to częste otwieranie szybko może spowodować uszkodzenie mebla. Kolejną sprawą jest zamykanie. Komody z wyższej półki będą miały funkcję domyku - czyli jeśli pchniemy drzwiczki szuflady - powinna się ona sama zamknąć i co najważniejsze cicho. Mamy wtedy funkcję cichego domyku, co wyeliminuje trzaskanie szufladami przez dzieci. Kolejna rzecz to uchwyty. Ważne żeby były nie tylko atrakcyjne ale też i wygodne. Zamiast uchwytów mogą być też wygodnie frezowane fronty, które umożliwiają uchwycenie i otwieranie mebla.

Jeśli nie ma uchwytów ani frezów to prawdopodobnie może być zastosowana funkcja typu "push to open". Fajna sprawa w krótkich komodach - bo wygodnie się zamyka. Trudniej jeśli szuflada jest długa - wtedy ten system ma dwa dociągi typu push, co może niektórym sprawiać na początku trudność w zamykaniu. Jednak jest to kwestia wprawy i przyzwyczajenia.

Tanie komody mogą w ogóle nie mieć żadnych funkcji zamykania, ani uchwytu ani frezu. Stąd też bierze się ich niska cena. Dlatego w ostatecznym rozrachunku nie polecamy oszczędzania na komodach z szufladami. Pamiętaj, że takie meble będziesz używać codziennie, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania.

Komoda z szufladami

Z czego powinna być wykonana komoda z szufladami wysoka?

Idealnie jeśli to jest płyta MDF lub drewno - oba te materiały są wysokiej jakości i zapewniają jakość oraz wytrzymałość mebla. Zarówno drewno jak i MDF mogą być ciekawie formowane, dlatego jeśli lubisz zaokrąglone kształty, frezy i inne zaoblenia to z pewnością wybierzesz meble wykonane właśnie z tych materiałów. Komoda drewniana z szufladami będzie też pięknie pachnieć. Pamiętajmy, aby otaczać się naturalnymi materiałami, gdyż dobrze to wpływa na nasze samopoczucie. Dobrym połączeniem są też komody z szufladami łączone z płyty i drewna - np. białe lakierowane fronty z płyty i gruby drewniany blat, dodatkowo pięknie podświetlony - jak w przypadku kolekcji Eris. Możliwości kombinacji jest bardzo wiele.

Komoda z kolorowymi szufladami?

Takie pomysły są dobre dla tych, którzy lubią otaczać się restaurowanymi starymi meblami, lubiących bawić się kolorami. Obecnie można znaleźć wiele inspiracji jak ozdobić swoją komodę z szufladami w stylu decoupage, przemalować, odrestaurować. Trzeba jednak być nieco ostrożnym, żeby zamiast dobrego stylu osiągnąć efekt "pstrokatej choinki" choć i taka ma swój urok i można znaleźć wielu zwolenników kolorowego stylu życia. Dla tych, którzy nie przepadają za samoodrestaurowaniami polecamy białe komody z szufladami - do których możecie dobrać dowolną ilość kolorowych dodatków!

Wąska komoda z szufladami

Idealnym meblem jest komoda z 6 szufladami czy 5 szufladami, która zmieści wszystkie nasze skarby i obojętnie czy będą to skarpetki czy może akcesoria do ręcznych robótek. Nasza inwencja twórcza nie zna granic a taki wysoki słupek zmieści się niemal w każdym pokoju. Poza tym umożliwia uporządkowanie wszelkich naszych drobiazgów. Polecamy czarną lub białą komodę Chiaro.

Przestronne szerokie komody z szufladami.

Oprócz wysokich komód warto wybrać też szeroką komodę, która zawiera zarówno szafki na rzeczy jak i szuflady. Mamy tutaj wiele opcji - komoda 2 szuflady, komoda 4 szuflady, komoda 3 szuflady. Wszystko zależy od naszych preferencji i co chcemy w nich zmieścić. Sprawdźmy jak pojemne są szuflady i czy na pewno zmieścimy w nich to na czym nam zależy.

Komentarze