Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na schody?

Jaki materiał na schody?Odpowiedź na pytanie "Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na schody?", to dla wielu z nas dość prosta odpowiedź, bo wielu z nas chce mieć te schody granitowe, czyli schody wyłożone płytkami antypoślizgowymi. Takowe są też granitowe i na dokładkę szorstkie. Lepiej też, jeśli są dość grube, czyli jeśli mają grubość blisko dwóch centymetrów, bo tylko takie to większe bezpieczeństwo.

Schody z betonu

Schody z betonu, czyli też schody granitowe to rzecz jasna opcja tańsza, bo jeśli wykonuje się je z tych litych granitowych stopni, to mogą sporo kosztować, nawet jeśli jest to tylko ten najpopularniejszy i powszechnie dostępny szary granit. Nawet on ma tę swoją wartość i dlatego też schody z litego granitu to raczej opcja dla ludzi z wyjątkowo zasobnym portfelem.

Większość schodów odlewa się z betonu, a dopiero potem wykłada płytkami ceramicznymi lub tymi z granitu zielonego, czarnego lub czerwonego. Tak wychodzi znacznie taniej, zwłaszcza jeśli to tylko kilka stopni.

Istotnym jest też i to, że wielu decydujących się na tego typu schody sięga po płytki wykonane z szarego granitu i gładkie, bo one dostępnymi są w dość wielu marketach budowlanych i czasami są one nawet przeceniane, a okazyjna cena bardzo często decyduje o samym zakupie, bo ludzie szukają w tym przypadku ceny najniższej.

Schody z granitu - inne opcje

Nie od dziś pewne jest to, że te schody granitowe są schodami z betonu najczęściej wyłożonymi płytkami z szarego granitu, ale trafiają się też i te wyłożone granitem w kolorze kremowym lub zielonym. Opcje tego typu spotyka się ze względu na to, że pewna część ludzi ma fantazję, czyli chcą mieć opcję nietypową, która też swoje kosztuje.

Mowa tu dokładnie o tym, że wolą wydać więcej po to, by się wyróżnić, bo tego typu schody mogą prowadzić do tarasu, który już jest tym wyłożonym tymi płytkami z zielonego granitu i takie schody trzeba wyłożyć dokładnie tymi samymi płytkami, po to by nie odstawały one, jeśli chodzi o urodę.

Kluczowym aspektem w tego typu sprawach może być też i to, że ludzie chcą udowodnić to, że stać ich na więcej od innych, czyli postawią na te wyjątkowe schody tylko ze względu na to, że chcą pokazać to, że mają gruby portfel i to, że ich stać na wiele detali upiększających.

Schody granitowe zimą

Dość wielu z nas jest pewnymi tego, że schody granitowe zimą są też i tymi bardziej problematycznymi. Zwłaszcza te pokryte płytkami gładkimi. Takowych lepiej nie sypać solą drogową, po to by lód znikł, bo reakcja na powierzchni płytek uszkadza je w sensie chemicznym. Dlatego z lodu trzeba je mechanicznie oczyszczać.

Wypada także zainwestować w coś lepszego, czyli zamiast płytek gładkich wybrać te szorstkie. Takowe są rzecz jasna droższymi i co równie istotne płytki te mają ponad dwa centymetry grubości, czyli są także masywniejszymi od innych typów. Trzeba też je przyklejać na ten klej mrozoodporny, który jest droższym, ale w przypadku schodów zewnętrznych nie ma innej opcji, bo jeśli zastosuje się klej do użytku wewnętrznego, to płytki odpadną już po tych pierwszych przymrozkach.

Więcej na: https://www.tiles.com.pl/pl/c/SCHODY-GRANITOWE/34.

Komentarze