Jaki stół do jakiego mieszkania i wnętrza? Sprawdź!

Stół do mieszkaniaStół to mebel, który kojarzy się przede wszystkim z jedzeniem posiłków. Wspólne spożywanie śniadań, obiadów i kolacji mocno scala więzi rodzinne. Tak spędzany czas prowokuje do rozmowy i wymiany doświadczeń. Warto więc posiadać w swoim domu stół, który pomieści wszystkich domowników i nie tylko. Jaki stół wybrać? Czy wystarczy, by w mieszkaniu mieć jeden taki mebel, czy może warto kupić kilka? Poniżej przedstawimy nasze pomysły.

Zapełnić dużą przestrzeń

Dom lub mieszkanie z dużą ilością pokoi jest wielkim plusem. W takim wypadku warto kupić kilka stołów. Jeden może znajdować się w kuchni lub jadalni. Przy takim stole można jeść obiady lub wypić szybką poranną kawę. Warto, aby był duży, tak by mógł być wykorzystany podczas przyjęć rodzinnych. Gdy mamy salon, opłaca się kupić do niego mały stolik kawowy. To przy nim ugościmy naszych znajomych, którzy przyjdą na krótką pogawędkę i ciasto. Taki mebel nie musimy być duży, ale warto, by ładnie się prezentował. Mając balkon lub taras, możemy również zastanowić się nad kupnem stolika, który tam umieścimy. Miło usiąść na świeżym powietrzu z kubkiem herbaty lub miską płatków śniadaniowych.

Opcja minimalistyczna

Będąc właścicielami małego mieszkania, często nie możemy pozwolić sobie na kupno wielu ilości mebli. W takim przypadku warto postawić na proste i praktyczne rozwiązania. Przykładem może być kupno jednego uniwersalnego stołu, który postawimy w salonie i będzie służył nam na różne sposoby. W ofercie niektórych sklepów możemy znaleźć stoły rozkładane. Na co dzień, mebel może stać złożony, by nie zajmował zbyt dużo przestrzeni, a przed wizytą większej ilości gości można go rozłożyć. Chcąc kupić jeden stół, weźmy pod uwagę to, że będzie on często użytkowany, więc musi być wygodny i solidny.

Stół do mieszkania

Różne rodzaje stołów

Stoły mogą być różne. Najczęściej spotykamy prostokątne, o różnej długości i szerokości. Jak wspomnieliśmy wyżej, taki stół może być rozkładany. Na rynku dostępne są także stoły okrągłe. Takie meble świetnie się prezentują. Stoliki mogą być wykonane z drewna, metalu lub szkła. Możemy wybrać mebel, który dopasujemy do stylu reszty mieszkania. Jedni wolą postawić na klasykę, inni szukają wymyślnych, nowoczesnych projektów. Niektóre osoby zwracają również uwagę na to, jaką wagę ma stół. Jest to ważne, gdy mamy zamiar przenosić go w różne części mieszkania. Jeśli mamy dzieci, możemy również kupić im mały kolorowy stolik, przy którym będą mogły się bawić.

Komentarze