Jaki tunel ogrodowy wybrać?

Tunel ogrodowySamodzielna uprawa warzyw i ziół obok domu lub na działce daje możliwość uzyskania zdrowych zbiorów, pozbawionych sztucznych detergentów i nawozów. W ostatnich latach pogoda nie sprzyja jednak uprawom, a zmienne warunki atmosferyczne obniżają jakość i ilość zbiorów. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości tunel ogrodowy. W tym tekście wskazujemy, jaki tunel warto kupić, by był trwały i zapewniał dobre zbiory przez wiele sezonów.

Jaki rodzaj szklarni warto wybrać i dlaczego?

Wiele osób zastanawia się, czy warto samodzielnie montować przydomową szklarnię czy też zdecydować się na gotową. Jeśli chodzi o własnoręcznie stworzoną szklarnie to warto wiedzieć, że jej budowa nie jest tak łatwa, jak może się to początkowo wydawać. Przede wszystkim konieczna jest znajomość techniki budowlanej, o czym przekonało się wiele osób, które samodzielnie postawiły tunel foliowy lub szklany, ale z czasem zauważyły, że nie jest on szczelny i wymaga nieustannych poprawek.

Dlatego warto wybrać gotową szklarnię, nie obawiając się o jej trwałość przez wiele sezonów. Co istotne, gotowa i solidna szklarnia, np. poliwęglanowa jest łatwa do samodzielnego montażu i nawet osoby, które nie znają się na tym, nie będą mieć problemu z jej złożeniem. Można ją też przenosić w dowolne miejsce, gdyż jest lekka. Przede wszystkim zaś, kupując gotową cieplarnię, zyskujemy solidnie przygotowaną konstrukcję, szczelną i odporną na zmienne warunki pogodowe, co ma znaczenie dla jakości i ilości zbiorów. To wszystko łączy się też z kwestiami bezpieczeństwa i wysoką estetyką, co również ma znaczenie, kiedy szklarnię chcemy ustawić np. tuż obok domu, w miejscu widocznym dla domowników i gości.

Kiedy wiemy już dlaczego warto kupić gotową szklarnię, w dalszej kolejności należy rozważyć wybór materiału, z jakiego jest wykonana. Szkło, folia, a może poliwęglan? Która szklarnia (https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-ogrodowe) jest najlepszym wyborem?

Szklarnia

Szklarnia Trioszka - tunel poliwęglanowy lepszy od foliówek czy szklarni szklanych

Jaki tunel ogrodowy wybrać by był trwały i bezpieczny?

Od lat koło domów i na działkach stawiano foliowe tunele, które, co prawda, dawały możliwość uprawy w warunkach lepszych niż na otwartej przestrzeni, ale nie były trwałe. Z biegiem czasu niszczyły się, a folia wymagała wymiany. Także drewniana konstrukcja szklarni nie wyglądała dobrze po okresie zimy i często trzeba było ją naprawiać. Dziś wskazuje się, że foliowe szklarnie nie są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć solidną i bezpieczną cieplarnię na wiele sezonów. W tym zakresie zdecydowanie lepiej wybrać szklarnię ze szkła, choć i ona ma swoje wady. Do tych zalicza się np. szybkie brudzenie się powierzchni szklanych, co wymaga regularnego mycia. Z biegiem czasu szkło pokrywa się nalotem, który jest wręcz niemożliwy do usunięcia w całości, a znacząco ogranicza dopływ promieni słonecznych do wnętrza. Dlatego specjaliści wskazują, że najlepszym rozwiązaniem, jakie jest obecnie dostępne na rynku, jest szklarnia poliwęglanowa. Poliwęglan jest trwały, a jednocześnie bezpieczny. Konstrukcja tego typu szklarni jest lekka, co daje możliwość przeniesienia cieplarni w dowolne miejsce. Co więcej, powierzchnia poliwęglanowa zapewnia ciepło i optymalne warunki do uprawy w sezonie oraz w chłodniejsze dni.

Szukając idealnej szklarni na wiele lat warto wybrać cieplarnię wykonaną z poliwęglanu, która posiada dobre parametry użytkowe i zapewnia wysoką przepuszczalność światła. Dzięki temu wewnątrz panują idealne warunki do uprawy warzyw i ziół, a szklarnia spełnia swoją rolę nawet wczesną wiosną czy późną jesienią, czyli wtedy gdy uprawa w innych cieplarniach nie jest już możliwa.

Komentarze